Spółka Akardo zebrała 1 mln zł w crowdfundingu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Spółka Akardo zebrała 1 mln zł w crowdfundingu

Udostępnij:

Ponad 550 nowych akcjonariuszy zainwestowało w rozwój polskiej marki rzemieślniczej i obuwniczego e-commerce. Akardo SA w kampanii promowanej na platformie Crowdway.pl pozyskała 999 999 zł – to 100 proc. celu zbiórki. W perspektywie 3-5 lat spółka planuje debiut na NewConnect.

Pasja do robienia butów, lokalne rzemiosło i pomysł na jego promocję w e-commerce – tak od 7 lat swój sukces buduje Akardo SA. To polska firma, która na rynku coraz szybciej dominowanym przez masową produkcję znalazła atrakcyjną niszę. Działa w samym sercu szewskiego zagłębia: Wadowicach, a jej kołem zamachowym jest prężnie działający sklep internetowy akardo.pl, oferujący obuwie tworzone wyłącznie metodą rzemieślniczą.

W ofercie akcji wspieranej kampanią crowdfundingową na platformie Crowdway.pl, Akardo SA sprzedała wszystkie ze 111 111 oferowanych akcji. – Ekscytacja, ogromna satysfakcja i wdzięczność dla społeczności crowdinwestorów: takie emocje towarzyszą nam od chwili zamknięcia kampanii. Na jej początku odnotowaliśmy wpływ nastrojów w związku z pandemią, jednak nasz biznes oparty na e-commerce i rzemiośle, radzi sobie dobrze także w mniej stabilnym środowisku. Cieszymy się, że ten fakt dostrzegli także nasi inwestorzy – podsumował Adam Kubarski, prezes zarządu Akardo SA.

Z pozyskanej kwoty blisko 1 mln zł, około 70 proc. spółka przeznaczy na podwyższenie stanów magazynowych dla szybszej realizacji zamówień. – Wysyłka obuwia nawet w 24 godziny: ten cel stał się realny dzięki wsparciu inwestorów, a my rozpoczęliśmy już wcielanie w życie złożonych obietnic. Właśnie podpisaliśmy umowę długoterminowego najmu odpowiedniej powierzchni magazynowej – dodaje Adam Kubarski.

Zespół Akardo rozpoczął też prace nad stworzeniem marki obuwia męskiego premium wraz z odrębnym sklepem online oraz kolekcji obuwia dziecięcego. Na te cele spółka wyda odpowiednio 200 tys. zł i 50 tys. zł. Pozostałą kwotę wykorzysta na wzmocnienie działu projektowego. – Stawiamy na międzynarodową sprzedaż wszystkich naszych produktów. Nasze priorytetowe rynki dla marki Akardo do 2022 roku to Czechy, Słowacja i Ukraina. Z kolei kolekcja nowej marki obuwia męskiego premium zadebiutuje do końca br. i od razu będzie skierowana na wszystkie rynki UE – zapowiada prezes.

Akardo współpracuje z siedmioma zakładami szewskimi z okolic Wadowic. Portfolio kilkunastu par butów w małym sklepie internetowym rozwinęła do prawie 600 modeli obuwia dla kobiet i mężczyzn. Od początku swojej działalności firma obsłużyła zamówienia na łączną kwotę ponad 12,5 mln zł, a współpracujący z nią szewcy wyprodukowali ponad 65 tys. par butów. W latach 2015-2019 liczba zamówień online wzrastała o 45% rocznie, a ich wartość o ponad 60 proc., do 3,41 mln zł na koniec 2019 roku.