Spółka epruf i poznański startup WARMIE łączą siły. Powstanie aplikacja dla branży ubezpieczeniowej

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Spółka epruf i poznański startup WARMIE łączą siły. Powstanie aplikacja dla branży ubezpieczeniowej

Udostępnij:

Operator ubezpieczeń lekowych, epruf, nawiązał współpracę ze startupem WARMIE. Chcą wspólnie wprowadzić ofertę dla ubezpieczycieli. Branża ma zyskać rozwiązanie łączące kilka usług dla klientów w ramach jednej aplikacji, m.in. dofinansowanie do zakupów leków na receptę, stały pomiar temperatury ciała, e-konsultacje z farmaceutami i zamawianie medykamentów. Projektowany system ma też przyspieszyć powrót do zdrowia chorych i ograniczyć liczbę wizyt lekarskich.

Spółka epruf, należąca do Pelion, główny operator ubezpieczeń lekowych w Polsce, z których obecnie korzysta ponad 650 tys. osób, do tego współpracująca z prawie 9 tys. aptek, tworzy nowy projekt. Jego częścią będzie narzędzie, służące do monitorowania temperatury ciała w sposób stały, bezinwazyjny oraz bezpieczny. Do współpracy zaprosiła poznański startup WARMIE, ponieważ po przeprowadzeniu wielu testów stwierdzono, że oferuje sensor o bardzo wysokiej jakości i dokładności. Urządzenie zapewnia pomiar w trybie ciągłym, nawet po zerwaniu połączenia. Ponadto jest komfortowe dla użytkownika, gdyż nie jest przyklejane do skóry, tylko zakładane przy pomocy elastycznej opaski.

– Naszą uwagę zwróciło również to, że WARMIE jest certyfikowanym wyrobem medycznym klasy IIb i przeszedł badania kliniczne. Został też zastosowany w szpitalach. To zdecydowanie świadczy o jego jakości i efektywności. W związku z tym postanowiliśmy nawiązać kontakt i rozpocząć rozmowy na temat współpracy – mówi Martyna Przewoźnik, Project Manager w epruf S.A.

Spółka WARMIE była już wielokrotnie doceniana na rynku, m.in. jako jedno z rozwiązań związanych z telemedycyną w Europie – Top Telehealth Solution Providers in Europe. Wygrała też nagrodę w programie akceleracyjnym Warsaw Booster’20. Ponadto zdobyła wyróżnienia w tak prestiżowych konkursach, jak Aplikacje Jutra PFR oraz Orzeł Innowacji, zorganizowany przez dziennik „Rzeczpospolita”.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z epruf, gdyż ma wieloletnie doświadczenie na rynku ubezpieczeń lekowychi doskonale zna potrzeby, zarówno firm ubezpieczeniowych, jak i ich klientów. Daje nam to możliwość efektywnego dotarcia z produktem w kanale dystrybucji, czyli poprzez ofertę ubezpieczeniową. Połączenie naszego urządzenia z takim ubezpieczeniem tworzy wartość dodaną dla pacjenta – komentuje Piotr Piątek, Członek Zarządu poznańskiej spółki WARMIE.

Wspólne rozwiązanie będzie skierowane do towarzystw ubezpieczeniowych, które oferują ubezpieczenia zdrowotne i na życie. W ramach jednej oferty ubezpieczyciele będą mogli proponować klientom dofinansowanie do zakupów leków na receptę, stałe monitorowanie temperatury ciała, a także przypominanie za pośrednictwem aplikacji o kolejnych dawkach lekarstw. Do tego będą dołączone e-konsultacje z farmaceutami w zakresie dawkowania i potencjalnych interakcji przyjmowanych leków. Ponadto rozwiązanie będzie obejmowało zamawianie medykamentów do wybranej apteki.

Z kolei pacjent zyska realną pomoc. Otrzyma wszystkie ww. usługi w ramach jednej, wygodnej i intuicyjnej aplikacji. Nowy system będzie połączeniem dotychczasowych rozwiązań, tj. aplikacji WARMIE 24 oraz portalu ubezpieczonego epruf. Obecnie trwają prace nad ich integracją.

– Liczymy na to, że połączona usługa podniesie atrakcyjność ubezpieczeń medycznych i jednocześnie przyczyni się do większego komfortu dla konsumentów. Chcemy też, aby nasze urządzenie stało się bardziej dostępne dla szerszego grona użytkowników – dodaje Piotr Piątek.

Docelowe rozwiązanie będzie dostępne w tzw. modelu custom-label. Oznacza to, że po podpisaniu umowy z ubezpieczycielem będzie ono wydane z logo i w kolorystyce tego podmiotu, jako jego produkt. Oferta ma wejść na rynek jesienią br.