Spółka Marquard Media Polska sprzedana: nowym właścicielem został fundusz inwestycyjny Venture Capital 2.0

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Spółka Marquard Media Polska sprzedana: nowym właścicielem został fundusz inwestycyjny Venture Capital 2.0

Udostępnij:

Spółka Marquard Media Polska, w skład której wchodzą m.in. Kozaczek.pl, Papilot.pl, Zeberka.pl, została zakupiona przez Venture Capital 2.0, którego prezesem jest Tomasz Musiał. Tytuły digitalowe przejmuje New Media Wave, który należy do funduszu.

Marquard Media Polska, obecny na rynku od 1992 roku, był jednym z czołowych wydawców magazynów, takich jak Cosmopolitan, Harper’s Bazaar i Playboy. W 2019 roku, z powodu problemów finansowych, firma zakończyła wydawanie magazynów drukowanych, wycofała się z organizacji eventów i zwolniła 70% pracowników. Pomimo prób sanacji, w kwietniu 2021 roku ogłoszono upadłość firmy.

Venture Capital 2.0 planuje nową przyszłość

Fundusz będzie w najbliższej przyszłości dofinansowywał portale i powiększał skład redakcyjny. Venture Capital 2.0 przejął wszystkich pracowników, a tytuły digitalowe trafiły w ręce New Media Wave. Rolę dyrektora operacyjnego sprawuje w dalszym ciągu Joanna Mroczkowska, a szefem sprzedaży pozostaje Weronika Pachuta.

– Funkcjonowanie w stanie upadłości przez niemal cztery lata nie było łatwym zadaniem, ale dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu pracowników udało nam się zakończyć ten trudny proces sukcesem. Czuję ulgę, ale i ogromną satysfakcję, że nasze serwisy znalazły nowego właściciela, który nie tylko zachował wszystkie etaty, ale planuje rewitalizację i dalszy rozwój naszych tytułów – komentuje Joanna Mroczkowska, dyrektor operacyjny.

– Już jako New Media Wave będziemy wprowadzać nowe formaty i rozwiązania sprzedażowe, których wdrożenia nie były dotychczas możliwe z powodu upadłości MMP. Jako butikowe wydawnictwo będziemy dalej stawiać na indywidualne podejście do klienta i oferty szyte na miarę. Przed nami bardzo ekscytujący czas pozytywnych zmian i powrotu na rynek, jako jeden z poważnych graczy w świecie digital – mówi Weronika Pachuta.