Spółka Torro Investment oraz Przemysław Weremczuk inwestują w Brewery Hills, producenta piw kraftowych

Dodane: 16.10.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Duet inwestycyjny, Spółka Torro Investment oraz Przemysław Weremczuk, podjęli się finasowania Brewery Hills – producenta piw kraftowych z Wrocławia. Uzyskane środki mają zapewnić dynamiczny wzrost Spółki oraz elastyczną formę finansowania jej kapitału obrotowego.
Brewery Hills to browar kontraktowy. Spółka zadebiutowała w maju 2019. Choć
od czasu pierwszej premiery minęło zaledwie kilka miesięcy, może pochwalić się sporymi sukcesami. Dotychczas pod szyldem marki wyprodukowano i sprzedano ponad 200 hl piwa. W stałej ofercie Spółka posiada 5 piw w różnych stylach
i odmianach.

Założycielką i prezesem Spółki jest Katarzyna Puchała – wieloletnia piwowarka  domowa oraz malarka. Jej ambicje tworzenia piw wyjątkowych sięgają dużo dalej niż wpisanie się w trendy „piwnej rewolucji”, o której mówi się w Polsce już od kilku lat. Receptury, które stworzyła pod szyldem Brewery Hills to różnorodne, wyraziste i odważne połączenia składników pochodzących z całego świata. Z jednej strony jest to gwarancja najwyższej jakości piwa, a z drugiej jego oryginalnego i niepowtarzalnego smaku i aromatu. Z kolei elementy jej obrazów stanowią główny motyw przewodni etykiet umieszczonych na butelkach. Oryginalne i unikatowe etykiety zostały zauważone i docenione zarówno przez piwnych entuzjastów, dystrybutorów hurtowych, a także konsumentów ostatecznych.

– Brewery Hills od początku swojej działalności rośnie w bardzo szybkim tempie. Dlatego postanowiliśmy pójść o krok dalej. Zdecydowaliśmy o pozyskaniu zewnętrznych funduszy na rozwój Spółki. Pozyskane w ten sposób środki planujemy przeznaczyć głównie na skokowy wzrost działalności. Nawiązanie współpracy z wybranymi sieciami handlowymi to zdecydowanie jeden z kluczowych priorytetów na najbliższe miesiące. Naszym celem strategicznym jest przekroczenie 7 mln złotych przychodu, które planujemy osiągnąć w 2022 roku. Będzie to możliwe przede wszystkim dzięki pozyskanemu finansowaniu. W najbliższym czasie planujemy także powiększenie oferty stałej do 10 piw – mówi Katarzyna Puchała, CEO Brewery Hills.

Torro Investment oraz Przemysław Weremczuk to duet inwestycyjny skupiający się
na działalności typu Private Equity. Obecnie posiadają w portfelu udziały kilkunastu przedsiębiorstw z różnych branż m.in Geotrans S.A. (gospodarka odpadami), CM International S.A. (producent urządzeń do medycyny estetycznej), Xopero Software (IT) oraz spółek związanych z branżą nieruchomości. W spółkach, które wchodzą w skład ich portfela produktowego występują aktywnie – od zarządu przez rady nadzorcze.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy inwestycyjnej ze spółką Brewery Hills. Rynek piw kraftowych rośnie w Polsce w bardzo dynamicznym tempie. Chcemy powtórzyć sukces naszych innych inwestycji. Wierzymy, że połączenie kompetencji branżowych Katarzyny Puchały oraz naszych – w obszarze finansów i inwestycji, przyczyni się do wspólnego sukcesu – podkreśla Przemysław Weremczuk.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem