Warszawska Giełda Papierów Wartościowych i Ipopema Securities zorganizowała dzisiejsze wydarzenie, które ma na celu zaprezentowanie ciekawych polskich spółek zagranicznym giełdowym inwestorom. Podczas Poland Capital Market Days zaprezentują się m.in. przedstawiciele LiveChat Software i Integer.

Zielona wyspa

W centrum światowych spółek, w Nowym Jorku na Wall Street, zaprezentuje się dzisiaj piętnaście polskich spółek. Wśród nich, oprócz wyżej wymienionych, znajdziemy: Asseco Poland, BZ WBK, Cyfrowy Polsat, Energa, Inter Cars, Kruk, PGNiG, PKP Cargo, PZU, Synthos, Tauron, GPW i Work Service. Jak mówią organizatorzy spotkania, GPW, Ipopema Securities oraz Auerbach Grayson, odbywa się ono po to, by zaprezentować zagranicznym inwestorom polskie przedsięwzięcia i zachęcić ich do inwestycji. Dlaczego warto inwestować w spółki z warszawskiej GPW?

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu Mariusz Ciepły, Prezes Zarządu LiveChat Software | fot. materiały prasowe

Miano zielonej wyspy wśród osłabionej kryzysem Unii Europejskiej, reformy pozwalające stopniowo nadrobić dystans do “starych” państw wspólnoty i przynajmniej trzy procentowa roczna dynamika PKB. Tyle o zaletach inwestycji w naszym kraju podobno wiedzą już zagraniczni inwestorzy. Kolejnym atutem jest to, że Polskę postrzega się jako rynek, który szczególnie ma zyskać na, jak mówią organizatorzy, “luzowaniu ilościowym w strefie euro”. Zainteresowanie zagranicznych inwestorów polskimi spółkami potwierdzają też inne dane.

W cztery oczy

“Zawirowania i niepokoje w Europie Wschodniej sprawiły, że inwestorzy znowu z większym zainteresowaniem śledzą możliwości inwestycyjne w Europie Środkowej, a więc i w Polsce” - mówił niespełna rok temu Alex Seiler, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży Akcji na Rynkach Globalnych w Auerbach Grayson1. Wspominał także, że w pierwszym kwartale ubiegłego roku polska gospodarka odnotowała wzrost PKB na poziomie 3,4%, co stanowiło jeden z najlepszych wyników wśród krajów Unii Europejskiej, stymulowany wysokim eksportem.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Giełda Papierów Wartościowych, która przy współpracy z Ipopema Securities i amerykańskim brokerem Auerbach Grayson zorganizowała Poland Capital Market Days. Wcześniej zaprosiła spółki z warszawskiej giełdy na konferencję w Londynie, podczas której były prezentowane polskie przedsięwzięcia. Wydarzenie w Nowym Jorku ma jednak innych charakter. W ciągu kilku dni przedstawiciele czternastu polskich spółek odbędą spotkania “w cztery oczy” z czterdziestoma zarządzającymi trzydziestoma amerykańskimi firmami.

Londyn, Boston, Chicago i Toronto

Polish Capital Market Day to cykl kilkudniowych wydarzeń podczas których uczestnicy odwiedzają najważniejsze na świecie parkiety giełdowe i przedstawiają swoje spółki. W dniach 19-21 maja spotkają się także z inwestorami w Bostonie, Chicago i Toronto. Tego typu spotkania odbywają się dorocznie w Londynie, gdzie urosły do rangi największej na świecie konferencji poświęconej polskiemu rynkowi kapitałowemu. - Planujemy więcej tego typu wydarzeń i będziemy obserwować, jak te działania przekładają się na wzrost zainteresowania naszym rynkiem - mówi Grzegorz Zawada, Wiceprezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Komentarze (0)