... ... ...

Łukasz Wejchert rezygnuje z członkostwa w radzie nadzorczej Wirtualnej Polski. Zajmie się inną spółką

Dodane

01-12-2015

Adam Sawicki
Po niespełna dwóch latach współpracy z Wirtualną Polską Holding, Łukasz Wejchert rezygnuje z funkcji członka rady nadzorczej. Powodem ustąpienia ze stanowiska jest konkurencyjna działalność Dirlango, spółki należącej do przedsiębiorcy, w stosunku do WPH. Czy jego miejsce zajmie Magdalena Pasecka?

Rezygnuje z Wirtualnej Polski, żeby zająć się Dirlango

Łukasz Wejchert ustąpił wczoraj ze stanowiska członka rady nadzorczej Wirtualnej Polski Holding, które być może zajmie Magdalena Pasecka, dyrektor finansowa w funduszu Innova Capital. W komunikacie giełdowym Grupa Wirtualna Polska podaje, że powodem rezygnacji przedsiębiorcy z wcześniej wspomnianej funkcji jest jego zaangażowanie w rozwój Dirlango, spółki, którą współtworzy wraz z Maciejem Żakiem, a której ostatnie inwestycje mogą mieć charakter konkurencyjny wobec WPH.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Na zdjęciu: Łukasz Wejchert | fot. materiały prasowe 

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Dirlango weszło w posiadanie siedemdziesięciu procent akcji firmy Netsprint specjalizującej się w marketingu internetowym. Nowy nabytek Wejcherta oferuje przede wszystkim narzędzia służące do realizowania reklam behawioralnych i content marketingu. Przy okazji przejęcia Netsprinta przedsiębiorca poinformował, że zamierza stworzyć alternatywną w stosunku do Google’a i Facebooka platformę reklamową. Po odejściu z Wirtualnej Polski Holding Łukasz Wejchert będzie mógł najprawdopodobniej w pełni poświęcić się wyżej wymienionemu zadaniu.

Do WPH dołączy Magdalena Pasecka

Przedsiębiorca w szeregach popularnej grupy medialnej spędził niespełna dwa lata. Obejmując funkcje członka rady nadzorczej WPH wspominał w lutym 2014 roku, że głównym powodem dla którego przyjął tę posadę są możliwości rozwoju innowacyjnych technologii online oferowane przez spółkę.

Być może wkrótce jego miejsce w radzie nadzorczej zajmie Magdalena Pasecka, dyrektor finansowa w funduszu Innova Capital, w którego portfelu inwestycyjnym znajdziemy właśnie m.in. Grupę Wirtualna Polska. Sprawa zostanie rozstrzygnięta już niebawem, bo podczas walnego zgromadzenia spółki, którego datę wyznaczono na ósmego grudnia.

Komentarze (0)