Sport UP! 2018. Rusza konkurs na sportowy startup roku!

Dodane: 27.11.2017

Informacja prasowa Informacja prasowa

Sport UP! 2018. Rusza konkurs na sportowy startup roku!

Udostępnij:

Na początek potrzebny jest pomysł, a potem już tylko jego świetna realizacja – Arskom Group, Runmageddon oraz Stowarzyszenie WIOSNA organizator Szlachetnej Paczki ogłosiły konkurs na najlepszy sportowy startup roku.

Pula nagród dla zwycięzców wynosi 500 tys. złotych. Zapisy potrwają do 31 grudnia 2017, a wręczenie nagród obędzie się podczas Gali Finałowej Szlachetnej Paczki 26 stycznia 2018 roku w centrum konferencyjnym ICE Kraków. Konkurs odbywa się w ramach II Kongresu Duchowo Genialnie Globalnie www.szlachetnapaczka.pl/kongres.

Celem konkursu jest wybranie najciekawszych polskich startupów, które łączą w sobie sport z biznesem. Organizatorzy chcą wesprzeć młode, innowacyjne firmy i pomóc im zaistnieć na rynku ze swoimi produktami i rozwiązaniami. To także okazja do szerszej dyskusji o podniesieniu jakości świadczonych usług w sektorze sportowym.

– Poprzez konkurs Sport UP chcemy wesprzeć innowacyjne pomysły młodych polskich firm i przyczynić się do rozwoju branży sportowej w Polsce. Siła tkwi w młodych firmach, które ogranicza tylko ich własna kreatywność. To właśnie tam rodzą się najciekawsze pomysły, które my chcemy wspomóc i tym sam pozwolić młodym firmom z impetem wejść na trudny i konkurencyjny rynek sportowy – mówi Wojciech Szaniawski, prezes Arskom Group.

Uczestnicy konkursu powinni do końca grudnia 2017 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie http://sportupcontest.com/ oraz przesłać prezentację swojego pomysłu w formacie PDF lub PPT. Spośród wszystkich przesłanych zgłoszeń jury wybierze 10 najlepszych, których autorzy zostaną zaproszeni do udziału w Kongresie Duchowo/Globalnie/Genialnie. Podczas kongresu finaliści będą mieli okazję publicznie przedstawić swój pomysł, a jury zada im dodatkowe pytania.

– Stworzenie innowacyjnego pomysłu na biznes sportowy wcale nie jest proste. Trzeba umiejętnie odpowiedzieć na potrzebę rynkową lub ją wykreować, jednocześnie pamiętając o efektywnym planie wprowadzenia produktu lub usługi na rynek. Swoim doświadczeniem chcemy wesprzeć młodych, ambitnych przedsiębiorców tak, aby ich start na rynku był znacznie łatwiejszy – mówi Jaro Bieniecki, właściciel Runmageddon.

Dlaczego warto się zgłosić?

Każdy projekt zostanie poddany wnikliwej ocenie przez grono najlepszych specjalistów. Wśród nich znajdują się takie nazwiska jak kreator sukcesu marki Runmageddon Jaro Bieniecki, lider hub:rum, inkubatora Deutsche Telekom Jakub Probola, Dyrektor Kreatywny „Szlachetnej Paczki” Jakub Marczyński oraz ekspert do spraw personal brandningu i marketingu sportowego Wojciech Szaniawski. Ich ogromna wiedza, doświadczenie i niezwykły zmysł biznesowy pomogły już niejednemu przedsiębiorcy w drodze do sukcesu biznesowego.

W konkursie zostaną przyznane trzy nagrody ufundowane przez Arskom Group i Runmageddon. Za zajęcie pierwszego miejsca świadczenia o wartości 300 tys. złotych, za zajęcie drugiego miejsca świadczenia o wartości 150 tys. złotych, a za zajęcie trzeciego miejsca świadczenia o wartości 50 tys. złotych. Wśród świadczeń znajdują się, między innymi, takie elementy jak szkolenia, przeprowadzenie kampanii marketingowej, publikacje prasowe, obecność na eventach Rumnageddon czy doradztwo biznesowe.

II Kongres Duchowo Genialnie Globalnie DUCHOWO

bo dla ludzi z wartościami. Kongres jest wyjątkową okazją, aby w jednym miejscu spotkali się idealiści, którzy chcą rozwijać siebie i swój biznes.

GENIALNIE

bo dobry biznes zbudowany jest na genialnym pomyśle. Uprzedzamy: mówimy o dużych pieniądzach. Kto ma małe oczekiwania, niech idzie gdzie indziej.

GLOBALNIE

bo tu, w Krakowie, chcemy mówić o tym, co może mieć globalny zasięg. Nie mamy kompleksów, mamy ambicję.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem