Sport w czasach koronawirusa. 10 przydatnych narzędzi online

Dodane: 17.03.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Koronawirus sparaliżował życie w całej Polsce. Na ten moment (17 marca) mamy 205 potwierdzonych przypadków zakażenia oraz 5 przypadków śmiertelnych. Coraz więcej osób przechodzi na home office lub jest wysyłanych na urlop. Jak w takiej sytuacji dbać o swoją kondycję fizyczną? Postanowiliśmy przejrzeć narzędzia online, które zachęcają do sportu w domu.
Ruch to zdrowie. Według zaleceń WHO powinniśmy każdego tygodnia wykonywać minimum 150 minut umiarkowanego wysiłku fizycznego. Niestety obecnie wyjście na siłownię czy basen nie jest możliwe, a wiele osób rezygnuje nawet ze spacerów, warto zastanowić się nad tym jak można zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu w zaciszu domowym. Oto kilka przydatnych narzędzi, które mogą się Wam przydać w czasie epidemii.

Przy czym pamiętajcie, że spacery w odosobnionych miejscach nie są zabronione. Spacer w pustym parku albo wycieczka do lasu nie jest dla nas zagrożeniem. Tadeusz Jędrzejczyk, były prezes Narodowego Funduszu Zdrowia potwierdził na Twitterze, że takie aktywności są bezpieczne.

Trenuj w domu z:

  1.   Cyberobics

Cyberobics to aplikacja, w której znajdziemy treningi prowadzone przez znanych trenerów z USA. W ofercie dostępne są różne aktywności od boksu przez naukę tańca po sesje jogi. Według statystyk firmy filmy zebrane w narzędziu są odtwarzane ponad milion razy miesięcznie. Rozwiązanie dostępne jest w trzech wariantach: darmowym bez ograniczeń czasowych (15 treningów), miesięcznym za opłatą 39,99 złotych (ponad 100 treningów) oraz rocznym za 20,83 złotych (ponad 100 treningów).

  1.   PortalYogi

Internetowe Studio PortalYogi to propozycja dla tych, którzy szukają rzetelnych informacji na temat tej aktywności oraz sprawdzonych trenerów, którzy przeprowadzą użytkowników przez wszystkie poziomy zaawansowania. Portal został stworzony przez czołowych polskich nauczycieli jogi. Narzędzie dostępne jest od 23 złotych miesięcznie. Użytkownicy otrzymują dostęp do ponad 180 sesji. Poza tym warto również obserwować profil na Facebooku tego projektu, gdzie również publikowane są porady oraz krótkie sesje.

  1.   Fitney

Kolejną ciekawą aplikacją jest Fitney. Użytkownicy korzystający z tego rozwiązania mają dostęp do treningów, które są opracowywane przez trenerów z całego świata. Twórcy rozwiązania w związku z kryzysem spowodowanym koronawirusem przygotowali dla użytkowników możliwość skorzystania z oferty za darmo przez 30 dni. Po tym okresie można zdecydować się na jeden z trzech planów abonamentowych: miesięczny za 49,99 złoty, trzymiesięczny za 89,99 złotych i roczny za 249,99 złotych.

  1.   Six Pack in 30 Days

A może wykorzystać czas, gdy pozostajemy w domach i zrobić sobie kaloryfer? Aplikacja Six Pack in 30 Days z pewnością okaże się pomocna przy takim założeniu. Użytkownicy apki otrzymują rozpisany trening na 30 dni na różnych poziomach zaawansowania. Rozwiązanie jest darmowe, a do rozpoczęcia ćwiczeń nie potrzeba żadnego sprzętu, więc treningi może rozpocząć każdy w dowolnym momencie.

  1.   A6W Aerobiczna Szóstka Weidera

Jeśli płaski wyrzeźbiony brzuch to Wasze marzenie, to aplikacja A6W Aerobiczna Szóstka Weidera również może Was zainteresować. Narzędzie jest darmowe, a użytkownicy otrzymują szczegółowy harmonogram ćwiczeń na 42 dni. Apka cały czas monitoruje postęp użytkownika i przypomina o ustalonych godzinach treningów.

  1.   Metamofroza 2020 Magdaleny Cieślak

Ciekawą propozycją jest również program Magdaleny Cieślak, która jest dietetykiem oraz trenerem.  Prowadzi ona program online Metamorfoza 2020. Osoby, które zdecydują się na udział otrzymują 7 dniowy indywidualny jadłospis z filmem w którym tłumaczone jest jak przygotowywać posiłki, rozpisane treningi, dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na Facebooku. Dodatkowo dietetyczka w każdą środę o 21.00 jest dostępna w transmisji na żywo.

  1.   Wordwall.net

Dla tych, którzy nie chcą się angażować w bardziej zaawansowane treningi na dłuższy czas w serwisie wordwall.net pojawiła się ciekawa gra. Ruletka z ćwiczeniami. Wystarczy zakręcić kołem i wylosować ćwiczenie. Na kole znajduje się 13 propozycji, a według instrukcji należy kręcić kołem tak długo, aż każde z wymienionych ćwiczeń wykona się minimum jeden raz.

  1.   Nike Training Club

Nike Training Club to propozycja dla miłośników fitnessu. Treningi prowadzą trenerzy z Nike Master Trainers. Użytkownicy mają do swojej dyspozycji ponad 190 darmowych treningów siłowych, wytrzymałościowych, ćwiczeń jogi i mobility. Treningi, w zależności od poziomu zaawansowania, mogą trwać od 15 do 45 minut. Poza tym Nike proponuje swoim użytkownikom również Trained, czyli podcast w którym specjaliści opowiadają o nowinkach ze świata fitnessu.

  1.   Ewa Chodakowska

Również Ewa Chodakowska, jedna z najbardziej znanych polskich trenerek, postanowiła pomóc swoim fanom w trudnym okresie. Poza tym, że w każdym momencie można wykupić dostęp do BeActiveTv.pl, gdzie użytkownicy otrzymują dostęp do licznych programów treningowych, Chodakowska w ostatnim czasie publikuje ćwiczenia również na swoim profilu na Facebooku. Codziennie o 20.00 prowadzi transmisję na żywo z 20 minutowym treningiem.

  1.   Focusly

Na koniec, by ochłonąć po tych wszystkich ćwiczeniach, polecamy aplikację do medytacji Focusly. Wyciszenie i spokój wewnętrzny z pewnością wszystkim się przyda w czasach kryzysu. Narzędzie oferuje naukę medytacji dla osób na różnym poziomie zaawansowania, a sesje są dostosowywane indywidualnie. Aplikacja jest darmowa przez pierwsze siedem dni, następnie możliwe są trzy wersje abonamentowe: za miesiąc (9,99 dolarów), za trzy miesiące (24,99 dolarów) i za rok (89,99 dolarów).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem