SportConnect – pierwszy w Polsce portal dla sportowych profesjonalistów

sportconnect pierwszy w polsce portal dla sportowych profesjonalistow
Udostępnij:
27 lutego oficjalnie wystartował pierwszy w Polsce portal dedykowany profesjonalistom, którzy zawodowo zajmują się sportem – sportconnect.pl. Jest to platforma wymiany wiedzy z różnych dziedzin treningu sportowego, od dietetyki, poprzez medycynę sportową po trening personalny, a także...

27 lutego oficjalnie wystartował pierwszy w Polsce portal dedykowany profesjonalistom, którzy zawodowo zajmują się sportem – sportconnect.pl. Jest to platforma wymiany wiedzy z różnych dziedzin treningu sportowego, od dietetyki, poprzez medycynę sportową po trening personalny, a także wyszukiwarka specjalistów i obiektów sportowych. Twórcami portalu są trenerzy polskich olimpijczyków – Jolanta Rusin-Krzepota oraz Sebastian Krzepota.


Serwis SportConnect.pl przeznaczony jest dla wszystkich, którzy wybrali sport jako ścieżkę swojej kariery zawodowej. Portal pełnie dwie zasadnicze funkcje: jest platformą wiedzy z zakresu treningu sportowego oraz wyszukiwarką zarówno profesjonalistów, zajmujących się wsparciem treningu, jak i obiektów z bazą sportową. Poprzez założenie własnego profilu, zarówno specjaliści, jak i obiekty, mogą promować się wśród tych, którzy poszukują porad profesjonalistów lub miejsc, w których mogą przeprowadzić sesje treningowe bądź szkolenia. Informacje publikowane na portalu, dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami a także z czołowymi portalami, propagującymi sport, prezentują najwyższy poziom merytoryczny. Dlatego też portal jest źródłem rzetelnej wiedzy, gwarantowanej nazwiskami uznanych autorytetów. Wszystko to sprawia, że sportconnect.pl jest również świetnym miejscem dla amatorów, którzy poszukują pogłębionej wiedzy o treningu bądź chcą znaleźć specjalistę, który pomoże im w codziennych treningach.

Zauważyliśmy dużą lukę wśród portali sportowych. Nie było platformy, dzięki której trenerzy, tacy jak my, mogli nawiązać kontakty z innymi specjalistami bądź uzyskać rzetelne odpowiedzi na nurtujące nas pytania – mówi Jolanta Rusin-Krzepota, współwłaściciel portalu.

Innym aspektem, który skłonił nas do podjęcia prac nad serwisem, jest fakt, że aby znaleźć odpowiedni obiekt z zapleczem sportowym, w którym można przeprowadzić sesje treningowe, obozy czy szkolenia, spędzaliśmy dużo czasu przeszukując Internet. Pomyśleliśmy, że warto ułatwić pracę zarówno nam, jak i wspomóc promocję dobrych ośrodków poprzez zgromadzenie ich w miejscu, gdzie będą ich szukać przedstawiciele grupy docelowej, do której chcą dotrzeć – dodaje Sebastian Krzepota.

Mamy również nadzieję, że osoby, które trenują amatorsko, znajdą na portalu wiedzę, która pozwoli im skutecznie i bezpiecznie rozwijać swoje pasje, a także, w razie potrzeby odnajdą specjalistę, dzięki któremu osiągną kolejny poziom zaawansowania – kończy Jolanta Rusin-Krzepota.

W ramach specjalnej, startowej promocji, do końca czerwca założenie profilu na sportconnect.pl, tak specjalisty jak i obiektu, jest darmowe.

źródło: informacja prasowa