Spotbrowser pozyskał milion zł. Rozwinie usługę wirtualnego spaceru po nieruchomościach

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Spotbrowser pozyskał milion zł. Rozwinie usługę wirtualnego spaceru po nieruchomościach

Udostępnij:

Spotbrowser, polski serwis oferujący stworzenie wirtualnego spaceru po nieruchomościach otrzymał milion złotych inwestycji na najnowszy projekt, który sprawi, że usługa ta będzie bardziej dostępna dla użytkowników.

Milion złotych na nowe narzędzie od Spotbrowser

Przyszłość należy do tych, którzy rozumieją i wykorzystują najnowsze technologie – potwierdza to rynek nieruchomości, gdzie największą szansę na sprzedaż mają te lokale, po których można się „przejść”, nie wychodząc w ogóle z domu. W 2021 r. portal Otodom przeprowadził badanie, z którego wynika, że aż 73% osób korzystających z usług pośredników chciałoby skorzystać z wirtualnego spaceru po wybranej nieruchomości. Z kolei 61% jest zdania, że dobra agencja nieruchomości powinna mieć takie rozwiązanie w swojej ofercie.

– Popularność wirtualnych spacerów rośnie. Obejrzenie nieruchomości bez wychodzenia z domu jest wygodne i bezpieczne, Nasze narzędzia oferują to, czego nie oddają tradycyjne zdjęcia 2D – podkreśla Mirosław Chudy, członek zarządu Spotbrowser.

Teraz firma otrzymała inwestycję w wysokości miliona złotych od funduszu Czysta3.VC na rozwój i stworzenie narzędzia, które zdecydowanie ułatwi tworzenie wirtualnych spacerów i sprawi, że będą bardziej dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

– Celem inwestycji jest wypracowanie rozwiązania, które zautomatyzuje proces tworzenia wirtualnych spacerów. Wykorzystana do tego będzie sztuczna inteligencja oraz machine learning. Dzięki wsparciu ze strony funduszu możemy zatrudnić specjalistów z dziedziny AI, by stworzyć narzędzie, które pomoże ułatwić i przyspieszyć proces tworzenia wirtualnych spacerów – zaznacza Mirosław Chudy.

Inwestycja w najnowszy projekt twórców Spotbrowser jest dla spółki dużym wyróżnieniem. O decyzji wsparcia mówi Szymon Janiak, co-founder Czysta3.VC:

– Pomimo trudności spowodowanych pandemią, rynek nieruchomości ma się dobrze i stale się rozwija. Chętnych na lokale mieszkalne nie brakuje, a popyt rodzi rozwiązania, które umożliwiają efektywne zaspokojenie oczekiwań klientów. Projekt, nad którym pracuje Spotbrowser, docenią deweloperzy oraz pośrednicy w handlu nieruchomościami – wyjaśnia Szymon Janiak, co-founder Czysta3.VC.