„Spotkania Demostenesa” – nowa przestrzeń wymiany doświadczeń i inspiracji

spotkania demostenesa nowa przestrzen wymiany doswiadczen i inspiracji
Udostępnij:
We wrześniu rozpoczynają się „Spotkania Demostenesa”. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego uzdolnieni mówcy amatorzy opowiadają o swoich osiągnięciach i doświadczeniach, dzielą się spostrzeżeniami, ideami, a przez to wpływają na zmiany naszych postaw, motywują i inspirują.

We wrześniu rozpoczynają się „Spotkania Demostenesa”. Jest to cykliczne wydarzenie, podczas którego uzdolnieni mówcy amatorzy opowiadają o swoich osiągnięciach i doświadczeniach, dzielą się spostrzeżeniami, ideami, a przez to wpływają na zmiany naszych postaw, motywują i inspirują. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 26 września 2012 w Krakowie pod hasłem „Potrzeba matką wynalazków”.

Idea „Spotkań Demostenesa”

Środowisko biznesowe, przedsiębiorcy, eksperci, doradcy i specjaliści potrzebują dzisiaj – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – inspiracji, pobudzających do niekonwencjonalnego i skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami zarówno gospodarczymi, jak i życiowymi czy kulturowymi. Szukają więc nowych, ciekawych tematów, które nie tylko motywują, ale także pozwalają rozwijać własne pasje i zainteresowania.

Takie spostrzeżenia zainspirowały Iwonę D. Bartczak (dziennikarkę i menedżera m.in. BusinessDialog.pl, Klubu Dyrektorów Finansowych „Dialog” i in.) oraz Macieja W. Iwankiewicza (eksperta marketingu i menedżera Gravat Group) do stworzenia nowej przestrzeni wymiany doświadczeń i inspiracji.

Narodził się więc pomysł zorganizowania cyklicznego wydarzenia pod nazwą „Spotkania Demostenesa”. Ich celem jest przede wszystkim promocja ważnych i ciekawych idei, które niekoniecznie powstają w wyznaczonych do tego miejscach (np. na uczelniach, w ośrodkach badawczych, czy thinktankach), ale również ułatwienie kontaktów intelektualnych między ludźmi. Szczególną wartością jest tworzenie lepszych, niż obecnie stosowane, wzorów debaty publicznej, jak też propagowanie przejrzystego wysławiania się, dbałości o ładny styl i kulturę języka.

Patronem spotkań został Demostenes – mówca i polityk grecki, którego mowy do dzisiaj zachwycają kunsztem krasomówczym. Wyróżniają się one zarówno artystyczną jak i harmonijną konstrukcją, bogatym słownictwem, wyjątkowym doborem melodii zdań oraz wyrazistością treści.

Demostenes ze spiżu i złota

Kolejne 7 spotkań, organizowanych co kilka tygodni w większych miastach w Polsce, tworzy roczny cykl. Podczas każdego ze spotkań występuje 6-ciu mówców, spośród których publiczność wybiera jednego i nagradza tytułem Spiżowego Demostenesa. Siódme spotkanie z danego cyklu jest swoistym pojedynkiem 6-ściu mówców Spiżowych, wyłonionych podczas wcześniejszych spotkań. Najbardziej inspirujący mówca cyklu otrzymuje tytuł Złotego Demostenesa, jak również upominki, ufundowane m.in. przez partnerów wydarzenia.

Mówcami są utalentowani amatorzy przemawiania, osoby z różnych środowisk – konsultanci, biznesmeni, naukowcy, coachowie i dziennikarze. Dzielą się oni z uczestnikami swoimi inspiracjami i ideami, pomysłami i spostrzeżeniami.

Na spotkania organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych, a szczególnie ludzi aktywnych zawodowo – przedsiębiorców, dyrektorów i menedżerów, a także wykładowców i studentów.

Pierwsze „Spotkanie Demostenesa” odbędzie się 26 września 2012 w Krakowie pod hasłem przewodnim „Potrzeba matką wynalazków”.

źródło: informacja prasowa