Sprawdź wynik jutrzejszego meczu… na Twitterze

Dodane: 27.03.2014

Mam Startup

Udostępnij:

Nowe technologie zmieniają to, jak przeżywamy wydarzenia sportowe – coraz częściej robimy to siedząc przed telewizorem ze smartfonem w ręku, komentując w mediach społecznościowych.

Nowe technologie zmieniają to, jak przeżywamy wydarzenia sportowe – coraz częściej robimy to siedząc przed telewizorem ze smartfonem w ręku, komentując w mediach społecznościowych. Na te potrzeby odpowiada serwis z prognozami wyników meczów BETEGY, który zaczął je udostępniać na Twitterze i uruchomił wersję mobilną.

BETEGY to polsko-ukraińska platforma z prognozami piłkarskimi. Firma, wspierana przez inwestorów z Niemiec i Rosji, do niedawna koncentrowała się na rynkach anglojęzycznych, ale w ostatnich dniach uruchomiła również wersje polską i rosyjską. Wejściu na nowe rynki towarzyszy start dwóch funkcji – aplikacji z prognozami na Twitterze oraz wersji mobilnej serwisu.

Wydarzenia sportowe to jedne z najpopularniejszych tematów dyskusji w mediach społecznościowych. W trakcie ostatniego finału Ligi Mistrzów użytkownicy Twittera wysyłali nawet 117 tys. tweetów na minutę. Łącznie, tego wieczoru wysłano 4,8 mln wiadomości na temat tego wydarzenia. Właśnie z myślą o kibicach korzystających z Twittera BETEGY przygotowało aplikację, która automatycznie udostępnia podstawowe prognozy meczów bezpośrednio w tym serwisie. Aby poznać wynik zbliżającego się spotkania wystarczy w treści tweeta wpisać nazwy dwóch drużyn i dodać @askbetegy, np.: „Legia Wisła @askbetegy”. Wiadomość, którą otrzymamy w odpowiedzi będzie zawierała prognozy wyniku meczu wraz z informacjami o ich prawdopodobieństwie. Obecnie BETEGY udostępnia na Twitterze przewidywania dotyczące meczów Premier League, T-Mobile Ekstraklasy, Bundesligi i Ligi Mistrzów, ale w najbliższym czasie zostaną dodane kolejne ligi.

Z myślą o kibicach, którzy chcą poznać dokładniejsze prognozy, a nie mają ochoty ruszać się sprzed telewizora lub są akurat w biegu, BETEGY uruchomiło nową wersję serwisu internetowego dostosowaną do urządzeń mobilnych.

– Już ponad 40 proc. użytkowników z Wielkiej Brytanii odwiedza nasz serwis za pośrednictwem smartfonów lub tabletów. W Polsce i Rosji te wyniki są co prawda niższe, ale bardzo szybko rosną – mówi Alex Kornilov, CEO BETEGY i dodaje – Komentowanie online i sprawdzanie statystyk sprzed telewizora to coraz popularniejsze zjawisko wśród kibiców sportowych.

Prognozy udostępniane przez BETEGY obejmują szereg zdarzeń – od zwycięzcy meczu lub remisu, przez liczbę strzelonych bramek przez obydwie drużyny, na prognozie dokładnego wyniku kończąc. Szanse wystąpienia każdego zdarzenia przedstawiane są w formie procentowej, a wszystkie prognozy są automatycznie generowane na podstawie danych statystycznych przez specjalnie zaprojektowany algorytm. BETEGY generuje prognozy na wszystkie mecze ponad 20 lig i pucharów, a średnia skuteczność wszystkich prognoz wygra/przegra/zremisuje wynosi powyżej 50% i jest tym samym najwyższa na rynku.

BETEGY dostarcza prognozy nie tylko klientom indywidulanym, ale także biznesowym. Partnerami firmy są już ESPN oraz wydawnictwo Ringer Axel Springer Polska.

źródło: informacja prasowa