SQUID dostarczy nowe treści na smartfonach Huawei. Będziemy mogli posłuchać m.in. podcastów

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

SQUID dostarczy nowe treści na smartfonach Huawei. Będziemy mogli posłuchać m.in. podcastów

Udostępnij:

Tworzony w Polsce SQUID (aplikacja do czytania wiadomości) poinformował o rozszerzeniu oferty dostępnej na smartfonach Huawei. Przeglądarka Huawei we współpracy ze SQUID News uruchomiła nowe kanały, takie jak Informacje Video, Podcasty, Sport i inne.

SQUID News udostępnia najważniejsze informacje na wielotematycznej tablicy. Przypomina dobrze nam znane Google News. Użytkownik ma od ręki dostęp do informacji. Dzięki temu właściciele smartfonów Huawei mogą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z wielu dziedzin. SQUID dostarcza w czasie rzeczywistym informacje z lokalnych, regionalnych i międzynarodowych mediów pochodzących ze wszystkich dostępnych źródeł.

 – SQUID News dostarcza na przeglądarce Huawei interesujące i wartościowe informacje od wiodących publicystów z całego świata. Użytkownicy mogą teraz czytać bieżące wiadomości na każdy temat, ale również słuchać najnowszych podcastów, a także oglądać wiadomości video – mówi  Johan Othelius, założyciel i dyrektor generalny SQUID.

Czym jest apliakcja SQUID? 

Aplikacja SQUID (Njuce AB) to firma zajmującą się technologią medialną z siedzibą w Sztokholmie. W Polsce znajduje się oddział, który opracowuje rozwiązania technologiczne. Narzędzie jest skierowane do millenialsów. Działa w ponad 50 krajach Europy i Ameryki Łacińskiej. Użytkownicy sprzętów Huawei mają dostęp do newsów z poziomu aplikacji mobilnej, Huawei Assistant oraz w instalowanej domyślnie przeglądarce internetowej.

Dlaczego Huawei współpracuje ze SQUID?

Nowe urządzenia Huawei, w swojej pierwotnej wersji, nie mają opcji korzystania z usług Google. Na domiar złego Huawei nie posiada własnego odpowiednika. Z tego powodu, w zeszłym roku Chińczycy zdecydowali się skorzystać z pomocy zewnętrznej firmy, którą w tym przypadku jest SQUID.