Stacks Foundation przeznaczy 4 mln dolarów na program akceleracyjny online dla startupów

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Stacks Foundation przeznaczy 4 mln dolarów na program akceleracyjny online dla startupów

Udostępnij:

Akcelerator Stacks Foundation przeznaczy 4 miliony dolarów na inwestycje w startupy Web 3.0 skupione na zdecentralizowanych finansach, NFT (Non-Fungible Token) i blockchainie. Termin składania aplikacji upływa 14 maja, a program startuje 21 maja.
Trzymiesięczny program akceleracyjny będzie prowadzony online, więc można uczestniczyć w nim z dowolnego miejsca na świecie, w tym oczywiście z Polski.

W czasie trwania akceleracji uczestnicy poszerzą swoją wiedzę o doświadczenia mówców, mentorów i inwestorów z branży startupowej. Już teraz swój udział potwierdzili: Eric Ries (założyciel Lean Startup), Anthony Pompliano (Pomp Investments), Sergey Nazarov (założyciel Chainlink), Meltem Demirors (CSO CoinShares), Thomas France (współzałożyciel Ledger), Albert Wenger (partner zarządzający w Union Square Ventures), Daniel Perdomo (CEO goTenna), JP Singh (profesor informatyki w Princeton), Shawn Broderick (partner generalny w SOSV/dLab) i wielu innych.

50 tys. dolarów dla każdego startupu

Stacks Foundation przeznaczy po 50 000 dolarów dla 10-20 startupów we wczesnej fazie rozwoju, w każdym z poszukiwanych obszarów. Akcelerator bierze niewielką część udziałów od zespołów, a 80% wszelkich zysków wraca do akceleratora, aby sfinansować przyszłe przedsięwzięcia.

Pieniądze są inwestowane na zasadzie uncapped note, czyli formy pożyczki dla firm zamienialnej na akcje w kolejnych rundach finansowania. To oznacza, że akcelerator nie bierze stałego procentu kapitału. 50 tys. dolarów po prostu zamienia się w akcje niezależnie od wyceny firmy. Jeśli w przyszłości startup pozyska 5 mln dolarów, konwersja wyniesie mniej niż 1%.

– Inwestujemy wyłącznie w zespoły budujące na platformie Stacks, która jest alternatywą dla Ethereum i pozwala każdemu pisać inteligentne kontrakty i aplikacje, które działają w sieci Bitcoin. Projekt ten został początkowo opracowany m.in. przez YCombinator, Union Square Ventures – powiedział Trevor Owens, partner zarządzający w Stacks Foundation.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem