Stanie w kolejce jest nudne i męczące. Co na to Nissan? Usiądźcie i czekajcie

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Mamy technologie, dzięki którym samosterujące pojazdy dojeżdżają do wyznaczonego miejsca. Potrafimy też zlecić wiele prac sztucznej inteligencji. Zapomnieliśmy jednak o problemach jeszcze bliższych człowiekowi. Nissan znalazł rozwiązanie dla stojących w kolejkach np. do urzędu. Jest nim fotel.

Zdjęcie: zrzut z filmu z youtube.com

Siedź i czekaj na swoją kolej

Czekasz w kolejce na wizytę u lekarza? Nie chcesz ciągle wstawać i zmieniać miejsca na będące bliżej drzwi do gabinetu? Na ten problem rozwiązanie znalazł Nissan, producent samochodów, który od ostatnich kilku miesięcy na warsztat wziął technologię związaną z… krzesłami. Choć od lat zajmuje się produkcją samochodów, postanowił otworzyć się na nową branżę. Co osiągnął?

Właśnie opublikował nagranie pokazujące nowe dzieło inżynierów Nissana. Nową technologią jest samojeżdżące krzesło, które zmienia miejsce w zależności od kolejki. Jeśli przyjdziemy do szpitala i usiądziemy na ostatnim wolnym krześle, będzie ono przesuwać się (razem z Tobą) o jedno miejsce, jeśli pierwsze w kolejce zostanie zwolnione (bo pacjent wejdzie do gabinetu).

Na raz

Dzięki temu pacjent, ale też klient kawiarni, księgarni czy wielu innych dowolnych lokali usługowych, nie musi wstawać i zmieniać miejsce za każdym razem, gdy kolejka skróci się. Tak jak pokazują autorzy filmu, w tym czasie możemy spokojnie czytać książkę, czy rozmawiać z towarzyszami. To jednak nie jedyne wykorzystanie samosterujących krzeseł od Nissana.

Kilka miesięcy temu udostępnił inny film, w którym zaprezentował technologię samoparkowania krzeseł. Jeśli po zakończonym spotkaniu wstaniemy z krzeseł, odsuniemy je od blatu i pozostawimy w tej pozycji, krzesło samo zbliży się do stołu, by nie przeszkadzać osobom, które chcą wyjść z pomieszczenia. Żeby wszystkie krzesła wsunęły się pod stół wystarczyło klasnąć.

Nissan zapewnia, że technologie wykorzystane do konstrukcji i przesuwania krzeseł są także wykorzystywane w samochodach marki. Dzięki temu, system wie np., kiedy kierowca powinien zwolnić. Jesteśmy ciekawi, co za kilka tygodni pokaże Nissan. Może zaprezentuje technologię samoregulacji wysokości krzeseł? Tego nie wiemy, ale z niecierpliwością czekamy na nowe wynalazki dotyczące krzeseł. To bardzo zaniedbana branża.