Start-up w 72 h. Weź udział w warszawskim 3 Day Startup

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Wystartowała rekrutacja do pierwszej warszawskiej edycji 3 Day Startup. Dzięki inicjatywie członków Studenckiego Koła Naukowego Biznesu działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, entuzjaści startupowego środowiska już teraz mogą zgłaszać się do programu, który zyskał uznanie na najlepszych uniwersytetach świata m.in. Harvard, MIT, UCLA, WHU.fot. picjumbo.com

3DS został zapoczątkowany w 2008 r. na University of Texas. Inicjatywa dotychczas cieszyła się popularnością głównie w Stanach oraz Europie Zachodniej. Dzięki licencji pozyskanej przez SKN Biznesu SGH, po raz pierwszy zagości w Europie Środkowo-Wschodniej.

W dniach 9-11 maja 2015 roku w murach SGH w Warszawie 40 osób wybranych na drodze dwuetapowej rekrutacji spotka się na 72 godziny, by stworzyć i opracować pomysły na innowacyjny start-up. Projekt 3 Day Startup Warsaw ma na celu integrację osób związanych ze środowiskiem startupowym, popularyzację przedsiębiorczości i innowacyjności, a także nowych technologii. Dzięki programowi Microsoft BizSpark uczestnicy zyskają dostęp do nowoczesnego pakietu narzędzi, z którego korzysta około 100 000 start-upów z ponad 165 krajów świata.

3 Day Startup to przede wszystkim ekstremalna przygoda z przedsiębiorczością, która zbliży młodych ludzi do wcielenia swoich pomysłów na biznes w życie. Zdajemy sobie jednak sprawę, że opracowanie modelu biznesowego w ciągu 72 godzin to spore wyzwanie, dlatego chcemy zapewnić uczestnikom pełnowartościowe wsparcie. Oprócz profesjonalnego zaplecza technicznego, zadbaliśmy także o pomoc merytoryczną – podkreśla Marcin Matyja, koordynator 3DS Warsaw.

Wśród mentorów znajdą się między innymi Marcin Kurek z Protos Venture Capital, Sławomir Lachowski (twórca mBanku), Piotr Ziewiec z DocPlanner. Ponadto podczas finalnej prezentacji pomysłów obecni będą przedstawiciele funduszy venture capital przez co uczestnicy uzyskają możliwość pozyskania finansowania dla powstałych podczas warszawskiego 3DSa start-upów.

3 Day Startup Warsaw jest tylko częścią szerokiej inicjatywy Let’s Start Up! 2015 podejmowanej przez SKN Biznesu SGH. W ramach LSU! 2015 odbywa się 5 innych wydarzeń o tematyce startupowej, w tym licencjonowany Dragons’ Den.

Formularz rekrutacyjny do 3 Day Startup dostępny jest do 24 kwietnia pod adresem: http://sgh.3daystartup.org/. Od uczestników wymagane jest jedynie doświadczenie w jednej z dziedzin: IT, Business, Design&Culture, Science …oraz chęć do działania.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia