Start with Google ogłasza listę 50 finalistów!

Dodane: 31.01.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Świetna inicjatywa giganta z Mountain View powoli zmierza do końca. Konkurs "Start with Google" polega na wyłonieniu spośród egipskich startupów tego najlepszego, który otrzyma 200 tysięcy dolarów w ramach dofinansowania, ale nie tylko wygrani coś zyskają.

Świetna inicjatywa giganta z Mountain View powoli zmierza do końca. Konkurs „Start with Google” polega na wyłonieniu spośród egipskich startupów tego najlepszego, który otrzyma 200 tysięcy dolarów w ramach dofinansowania, ale nie tylko wygrani coś zyskają.


Na początku konkursu, spośród czterech tysięcy zgłoszonych aplikacji wybrano 200. Wczoraj została ogłoszona lista 50-ciu projektów, które dostały się do kolejnego etapu. Wśród finalistów znalazł się m.in. startup SuperMama, który jest znany polskiej publiczności jako laureat Start with e-nnovation. W gronie najlepszej 50-tki znalazły się jeszcze inne ciekawe projekty, np. IntaFeen (egipski Foursquare), Bey2ollak.com, GroupStre.am czy aplikacja Digital Egypt.

Organizatorzy „Start with Google” przygotowali dla finalistów serię interesujących wykładów oraz sesje mentoringowe i biznesowe, w których zespoły będą mogły poprawić swoje umiejętności w prezentacji projektu czy w przemówieniach. Każdy zespół otrzymał dwóch mentorów, którzy przez cały okres trwania konkursu, będą wspierać swoich podopiecznych.

Ciekawe, czy kiedyś „Start with Google” zawita do Polski. Co prawda, w naszym startupowym ekosystemie funkcjonuje sporo konkursów i podobnych eventów, ale przecież nigdy za wiele 🙂

źródło: thenextweb.com