STARTER jedynym w Polsce partnerem globalnego programu BizSpark Plus

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER jako jedyny polski akcelerator, tuż obok światowych gigantów, tj. Techstars, ERA, MassChallenge, Seedcamp czy 1871, został wybrany przez Microsoft partnerem programu BizSpark Plus.

Współpraca daje STARTEROWI możliwość oferowania startupom grantu technologicznego na usługi chmurowe Microsoft AZURE o wartości 120 000 dolarów na rok na firmę. Oferta Microsoft dla startupów stanie się częścią oferty STARTERA.

Od lipca to STARTER wskaże, które polskie firmy mogą ubiegać się o 120 tys. dolarów, dwukrotnie wyższą niż dotychczas kwotę przyznawanego na rok grantu. Gdański Inkubator, wybrany przez Microsoft jako jeden ze 150 partnerów z 47 krajów, stanie się jedynym w kraju akceleratorem z tak bogatą ofertą dla startupów.

– Wybór dokonany przez Microsoft jest dla nas dużym wyróżnieniem. Od początku istnienia STARTERA aktywnie wspieramy młode firmy o dużym potencjale w drodze do rozwoju i zdobycia rynków globalnych, a realizowane przez nas projekty uwzględniają najnowsze trendy w procesie inkubacji i akceleracji pomysłów biznesowych. W zaledwie kilka lat, dzięki współpracy z Miastem Gdańsk, udało nam się stworzyć ze STARTERA ważny ośrodek ekosystemu startupowego Polski. Cieszymy się, że realizowane przez nas działania są nie tylko dostrzegane, ale i doceniane na świecie. Dzięki partnerstwie z Microsoft będziemy mogli jeszcze aktywniej wspierać młodych przedsiębiorców – mówi Małgorzata Jasnoch, Prezes Zarządu Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

BizSpark Plus to program Microsoft dla startupów, którego celem jest zmniejszanie różnic między małymi i nowymi firmami z dużym potencjałem rozwoju, a dużymi firmami o ugruntowanej pozycji. Wparcie polega na udostępnieniu młodym, rozwijającym się startupom o globalnym potencjale zaplecza technologicznego poprzez możliwość bezpłatnego skorzystania z produktów Microsoft. Prawo do możliwości ubiegania się o udział w programie otrzymają wybrane startupy w STARTERZE oraz selektywnie dobrane startupy z rynku.