StartMoney

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Fundusz zalążkowy (seed capital)

Nazwa: StartMoney – Fundusz inwestycyjny Strona: www.startmoney.plRodzaj: Fundusz zalążkowy (seed capital)

Opis

Fundusz inwestycyjny StartMoney jest zarządzany przez Akcelerator Technologii Fundację Uniwersytetu Łódzkiego.

Oferujemy kapitał na realizację pomysłów na biznes dla pomysłodawców oraz firm, naukowców i zespołów. Inwestujemy w pomysły na biznes oraz w przedsiębiorstwa będące na wczesnym etapie rozwoju, a więc na tak zwanym etapie zalążkowym lub etapie start-up.

Fundusz zalążkowy StartMoney rozumie potrzeby pomysłodawców w okresie przygotowania biznesu, uruchomienia nowej spółki, jak i ryzyko biznesowe związane z wdrożeniem innowacji. Taki partner zrozumie też specyfikę komercjalizacji wyników badań na uczelni i pomoże przygotować plan komercjalizacji i założyć spółkę spin-off/spin-out.

Nasze doświadczenie to m.in. zarządzanie Inkubatorem Uniwersytetu Łódzkiego od 2004r. Jako Fundacja UŁ posiadamy wieloletnie doświadczenie w ocenie pomysłów, rozwoju i budowaniu biznesów wykorzystujących innowacje, realizujemy usługi doradcze i eksperckie oraz szkoleniowe dla firm i uczelni. Do oceny innowacyjności i potencjału rynkowego korzystamy m.in. z metod stosowanych przez Uniwersytet Teksański oraz NASA. Dysponujemy zapleczem ekspertów dziedzinowych ze świata nauki i biznesu, również kontaktami w USA. Wysoki poziom merytoryczny i lata praktyki pozwalają naszemu Funduszowi profesjonalnie analizować i opracowywać zgłaszane pomysły oraz pomagać pomysłodawcom we wdrożeniu.

Oferta

W jedno przedsięwzięcie możemy zainwestować od kilkuset tysięcy nawet do kilku milionów złotych! Inwestycja do 200 tys. euro. – ze środków StartMoney oraz w przypadku większych potrzeb kapitałowych dodatkowy kapitał jest zapewniany przez współpracujące fundusze venture capital lub aniołów biznesu.

Organizujemy proces inwestycyjny – od preinkubacji (w tym analizy, ekspertyzy, testy itp. pomoc w przygotowaniu biznes planu) po inwestycję zalążkową na pierwszy etap rozwoju biznesu. Pomagamy pozyskać inwestora na kolejne etapy i rozwój firmy. Pomagamy w rozwoju firmy – poprzez doradztwo, mentoring, kontakty, promocję, również wejście na rynki zagraniczne.

Inwestycja „zalążkowa” StartMoney w pomysł na wczesnym etapie ma służyć przede wszystkim do walidacji pomysłu biznesowego i samej innowacji, czyli np. do opracowania prototypu lub dopracowania produktu lub usługi, wprowadzenia na rynek, pozyskania odpowiednich partnerów, sprawdzenia modelu biznesowego itp. W kolejnych etapach wdrożenia innowacji i realizacji biznesu kapitał jest wykorzystywany do zwiększenia skali działania, pozyskania nowych rynków, rozwoju produktu lub usługi itp.

Pomagamy firmom wejść na rynki zagraniczne, w tym na rynek USA.

Czego szukamy

Z Funduszu StartMoney mogą korzystać

  • Pomysłodawcy – osoby fizyczne oraz prowadzący działalność gospodarczą;
  • Również spółki (spółka może zdecydować się wdrażać innowacyjny projekt w ramach odrębnego nowego podmiotu);
  • Naukowcy / zespoły badawcze chcące wdrażać wyniki badań prowadzonych na uczelni lub w instytucie. Zapraszamy autorów pomysłów na biznes oraz przedsiębiorstwa, w tym start-upy z całej Polski. Inwestujemy w pomysły z każdej branży.

Kontakt

tel. 42 635 4984, kom.508 390 709 Piotr Berliński, 508 390 708 Ewa Postolska.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem