Startuj z Mazowsza: networking trzeba ćwiczyć

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Startuj z Mazowsza: networking trzeba ćwiczyć

Udostępnij:

Otwiera drzwi nie tylko do pozyskiwania funduszy, ale także do nawiązania wartościowych relacji z przedsiębiorcami, mentorami i inwestorami. Skutecznie tworzy sieć powiązań, dzięki czemu jest cennym źródłem inspiracji i wsparcia. A to jest konieczne w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznesowym. W świecie startupów umiejętność budowania relacji, czyli networkingu, jest nieodzownym elementem sukcesu.

Przygotuj się do wydarzeń networkingowych

Aby w pełni wykorzystać potencjał wydarzeń networkingowych, warto dobrze się do nich przygotować.

 • Przed wydarzeniem zapoznaj się z profilami uczestników i prelegentów. Dzięki temu zyskasz wiedzę, z kim i na jakie tematy warto porozmawiać, co ułatwi nawiązywanie wartościowych kontaktów.
 • Zadbaj o to, aby mieć ze sobą wizytówki, ulotki lub inne materiały, które w zwięzły sposób przedstawią Twoją działalność. Warto również przygotować „Elevator Pitch” – czyli zwięzłą prezentację swojego startupu, która w prosty sposób przybliży Twoją działalność rozmówcom.
 • Wykorzystaj specjalne aplikacje do networkingu, jeśli są one zapewnione przez organizatora. Mogą być przydatne w organizacji kontaktów i planowaniu spotkań podczas wydarzeń.
 • Bądź gotowy i otwarty na poznawanie nowych ludzi. Otwartość i gotowość do rozmowy to podstawa skutecznego networkingu.

Jak skutecznie budować relacje?

Networking to nie tylko autoprezentacja, ale przede wszystkim umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji. Oto kilka wskazówek, które warto mieć na uwadze.

 • Networking to nie tylko prezentowanie siebie, ale również aktywne słuchanie innych. Zadawaj pytania, interesuj się historią i doświadczeniami rozmówcy.
 • Budowanie zaufania jest niezbędne w każdej relacji, a relacje networkingowe nie są wyjątkiem. Bądź szczery i dotrzymuj złożonych obietnic.
 • Bądź sobą i nie staraj się być kimś, kim nie jesteś. Interesowność i sztuczne budowanie wizerunku mogą przynieść odwrotne skutki, dlatego warto stawiać na autentyczność i uczciwość w kontaktach biznesowych.
 • Po każdym spotkaniu wysyłaj podziękowania, nawiązuj do rozmowy i proponuj dalsze kroki. Regularnie przypominaj o sobie i swojej działalności, aby kontakt nie wygasł.
 • Jak każdą umiejętność, networking trzeba ćwiczyć. Uczęszczaj na wydarzenia, konferencje, konkursy i zdobywaj wprawę. W ten sposób udoskonalisz swoje umiejętności w nawiązywaniu i utrzymywaniu wartościowych relacji biznesowych.

„Startuj z Mazowsza” – doskonała okazja do networkingu

Konkurs „Startuj z Mazowsza” to wspaniała okazja, aby nie tylko zaprezentować swoje innowacyjne pomysły, ale również nawiązać wartościowe kontakty. Dla niektórych uczestników priorytetem będzie możliwość zdobycia finansowania, dla innych – unikalne relacje, które mogą wspomóc dalszy rozwój ich startupów. Nagroda finansowa w każdej z trzech kategorii to 30 tys. zł, ale uczestnicy mogą zdobyć również wsparcie medialne, możliwość nawiązania relacji biznesowych i pozyskania inwestora. Startupy mają też szansę na zdobycie nagród specjalnych od partnerów konkursu.

Momentem intensywnego networkingu jest konferencja finałowa konkursu. Na wydarzeniu pojawi się wielu przedstawicieli biznesu, mediów oraz inwestorów. Laureaci będą mieli szansę przedstawić swoje projekty szerokiej publiczności, co stanowi doskonałą okazję do nawiązania kontaktów. Przed Twoim startupem otwierają się nowe możliwości biznesowe. Wykorzystaj tę szansę! Bezpośrednie spotkania z ekspertami i mentorami mogą również dostarczyć cennych wskazówek i wsparcia w dalszym rozwoju startupu.

Kategorie konkursowe

W konkursie mogą wziąć udział startupy zarejestrowane na terenie województwa mazowieckiego, które działają na rynku nie dłużej niż trzy lata, licząc od 21 maja 2024 r. Są trzy kategorie:

 • INNO-TECH – dla startupów, które tworzą nowe produkty i procesy oraz znaczące zmiany technologiczne w produktach i procesach, obejmujące innowacje produktowe, procesowe, systemowe;
 • SOCIAL IMPACT – dla startupów o pozytywnym oddziaływaniu na środowisko lub społeczeństwo;
 • START – dla startupów, które tworzą innowacyjny projekt, będący na etapie Minimum Viable Product lub prototypu, które mają szanse na efektywny rozwój i skalowanie.

Jak się zarejestrować?

Aby wziąć udział, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy online dostępny pod linkiem. Termin zgłoszeń upływa 15 lipca o godzinie 23:59.

Zachęcamy wszystkie startupy z Mazowsza do udziału w konkursie i wykorzystania tej wyjątkowej okazji do budowania sieci kontaktów!

Artykuł sponsorowany