Startują testy usługi cashbackowej Allegro Cash

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Startują testy usługi cashbackowej Allegro Cash

Udostępnij:

Zakupowa platforma startuje w Polsce z testami nowej usługi. Allegro Cash to metoda płatności, dzięki której będzie można otrzymać cashback za zakupy na Allegro bez żadnych dodatkowych kosztów.

Odpowiedź na oczekiwania użytkowników

Dzięki Allegro Cash, użytkownicy i użytkowniczki posiadający aktywną usługę Allegro Smart! będą mogli liczyć na cashback w wysokości do 2% wartości swoich zakupów. Wystarczy bezpłatnie otworzyć konto online w aplikacji mobilnej Allegro i zasilić je dowolną kwotą, żeby płacić za zakupy robione poprzez aplikację. Faza testowa usługi powinna potrwać kilka miesięcy.

– Allegro jako pierwsze wychodzi z inicjatywą cashbacku jako wbudowanego benefitu finansowego dla swoich klientek i klientów. Jak każda przełomowa usługa Allegro, Allegro Cash w samym założeniu jest niezwykle proste i przejrzyste. Klienci chcą robić zakupy korzystnie. Z naszych badań wynika, że prawie dwie trzecie Polaków aktywnie szuka zniżek i atrakcyjnych promocji. Podobna część ankietowanych ogranicza się do wydatków na najpotrzebniejsze rzeczy, większe wydatki zostawiając na lepszy czas. Prawie wszyscy ankietowani przez nas klienci i klientki Allegro wyrazili też zainteresowanie opcją cashback na naszej platformie, więc startujemy z testami rozwiązania, które jest bezpieczne i daje coś w zamian. Docelowo chcemy Allegro Cash rozwijać i rozbudowywać – komentuje Rafał Czernik, dyrektor ds. usług finansowych w Grupie Allegro.

Cashback jako najatrakcyjniejszy benefit

Cashback spodobał się klientom i klientkom Allegro najbardziej spośród usług, które oferują dodatkowy benefit za zakupy, a 9/10 użytkowników i użytkowniczek Allegro deklaruje zainteresowanie tą opcją w ramach platformy. Allegro Cash jest więc kolejną odpowiedzią na potrzeby konsumenckie. Cashback dodawany będzie na konto Allegro Cash zgodnie z zasadą: 1% cashbacku za zamówienia od jednego sprzedawcy o wartości od 100 zł i 2% cashbacku za zamówienia od 200 zł. Jednorazowo można uzyskać do 20 złotych, a miesięcznie – do 50 złotych. Allegro będzie teraz testować parametry nowej usługi wśród wybranych klientów i klientek.

Allegro Cash jest kolejną odsłoną współpracy Allegro z Aion Bankiem i Vodeno, które wspierają już Allegro Pay przez wykup należności. Aion i Vodeno oferują usługi w modelu Banking-as-a-Service (BaaS) dla klientów w całej Europie. W przypadku Allegro Cash, Aion będzie odpowiadał za obsługę kont bankowych w ramach usługi, a Vodeno za stronę technologiczną BaaS.

Czytaj także: