Startuje buku.pl – internetowa wyszukiwarka nieruchomości

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Zadebiutował buku.pl, nowy serwis na rynku nieruchomości online. Jest to internetowa wyszukiwarka, która agreguje i porównuje setki tysięcy ogłoszeń dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, a następnie wyświetla je na liście w nieprzypadkowym porządku.

Zadebiutował buku.pl, nowy serwis na rynku nieruchomości online. Jest to internetowa wyszukiwarka, która agreguje i porównuje setki tysięcy ogłoszeń dotyczących sprzedaży lub wynajmu nieruchomości, a następnie wyświetla je na liście w nieprzypadkowym porządku. Serwis korzysta z autorskiego algorytmu, który przetwarza wiele różnych parametrów (w tym odległości od wybranych punktów na mapie), aby zarekomendować użytkownikowi najlepsze oferty we wskazanym przez niego sąsiedztwie.

Buku.pl umożliwia wyszukiwanie nieruchomości, domów lub mieszkań w dowolnym miejscu w Polsce. Internauta sam zaznacza na mapie interesujący go obszar za pomocą punktorów lub odręcznego markera. Następnie wskazuje najważniejsze kryteria wyszukiwania takie jak cena, metraż lub liczba pokoi. Parametry te są przeliczane i porównywane w czasie rzeczywistym, a później prezentowane użytkownikowi przy uwzględnieniu dodatkowych informacji jak np. data dodania ogłoszenia, lokalizacja.

Każdy parametr ma w buku.pl swoją wartość i wagę. Serwis nie prezentuje wyników zero – jedynkowych, a wyświetla oferty, których średnia ocena znajduje się blisko oczekiwań klienta. Wyszukiwarka nagradza ogłoszenia kompletne i odejmuje punkty tym ofertom, które są niechlujne lub pozbawione istotnych danych.

Buku.pl eliminuje też oferty nieaktualne oraz zestawia w jednym miejscu te, które się powtarzają (tzw. duplikaty). Proces wyszukiwania traktuje w sposób ciągły, informując zalogowanego użytkownika o zmianach w zapisanych przez niego listach wyszukiwania i prezentując nowe ogłoszenia za pomocą wygodnego systemu powiadomień.

Niewątpliwym atutem buku.pl jest fakt, iż agreguje on ponad milion najbardziej atrakcyjnych na krajowym rynku ofert nieruchomości. Partnerami wyszukiwarki zostały znane i cenione przez internautów serwisy znajdujące się od lat w czołówce rankingu oglądalności. Są nimi m.in. otodom.pl, dom.gratka.pl, domiporta.pl, gumtree.pl, szybko.pl i bezpośrednio.com. Na liście Partnerów znajdują się również agencje i pośrednicy nieruchomości działający na terenie całej Polski, firmy Homebroker, Emmerson i Indepro.

Ogromnie cieszy nas i mobilizuje współpraca z liderami rynku nieruchomości online w naszym kraju. Wbrew pozorom, nie konkurujemy ze sobą, gdyż celem buku.pl nie jest publikowanie własnych ofert nieruchomości, a jedynie agregowanie ich i wyświetlanie w standardzie, który premiuje jakość, szybkość i wygodę użytkowania – mówi Tomasz Plata, CEO serwisu i jeden z jego pomysłodawców. – Wyszukiwanie nieruchomości powinno być dla Kowalskiego łatwym i przyjemnym doświadczeniem. Gwarantuję, iż używanie buku.pl takim właśnie będzie – dodaje Plata.

W gronie pomysłodawców i twórców projektu znajdują się także Artur Racicki i Tomasz Wysocki, znani na rynku online twórcy spółek Social WiFi i Pozytywnie.pl. Od grudnia 2013 roku inwestorem buku.pl są AINOT (Akcelerator Innowacji NOT) i SATUS Venture. – Zainwestowaliśmy w projekt, który niesie obietnicę nowej jakości na rynku nieruchomości online – mówi Ernest Wawryniuk, członek zarządu AINOT i przewodniczący Rady Nadzorczej buku.pl. – Nie małe znaczenie miał działający skutecznie prototyp serwisu, z którym zgłosili się do nas pomysłodawcy oraz skład samego zespołu o różnych zawodowych doświadczeniach i jednocześnie uzupełniających się kompetencjach – podsumowuje Wawryniuk.

Kolejnym etapem rozwoju serwisu będzie planowana jesienią aplikacja buku na urządzenia mobilne.