Startuje Formsfield - butik dla projektów i usług druku 3D

startuje formsfield butik dla projektow i uslug druku 3d
Udostępnij:
Prototype Hub, uruchomiła serwis Formsfield.com, oferujący m.in. unikalne, stworzone przez polskich projektantów, schematy produktów do samodzielnego wydruku 3D. Angielskojęzyczny serwis to pierwszy etap stworzenia internetowej platformy wspierającej rozwój usług 3D.

- Formsfield.com to butik z unikalnymi projektami do druku 3D o tematyce „home office”. Oferujemy zamknięte i spójne kolekcje produktów stworzone przez współpracujących z naszym zespołem projektantów. Projekty zostały przez nas starannie przetestowane, kładziemy duży nacisk zarówno na design jak i jakość produktów. Klient posiada dwie możliwości. Po odnalezieniu interesującego go produktu może natychmiast wydrukować go u siebie w domu przy pomocy narzędzia do strumieniowania wydruku dostarczonego przez firmę Authentise, lub zamówić go do wykonania przez partnera Prototype Hub i dostarczenia na terenie Unii Europejskiej w zaledwie kilka dni - tłumaczy Oskar Lis, wspólnik Prototype Hub. Dodaje, że baza projektów oferowanych przez Formsfield.com będzie systematycznie powiększać się o nowe propozycje. - Otwieramy się na projektantów z całego świata, którzy za naszym pośrednictwem będą mogli sprzedawać swoje najlepsze projekty - dodaje Lis.

fot. Formsfield.com

Oskar Lis podkreśla, że Formsfield.com to pierwszy z serwisów, jakie zamierza uruchomić Prototype Hub.  -Jestem przekonany, że technologia 3D z czasem stanie się nieodłącznym elementem naszego życia codziennego. W naszych planach klient, któremu zepsuje się jakiś sprzęt domowy, nie jedzie już po część zamienną do sklepu wielkopowierzchniowego na obrzeżach miasta tylko odwiedza jeden z naszych serwisów online i drukuje, w 20 min., część zamienną na domowej drukarce 3D. W oparciu o uniwersalną platformę, nad którą pracujemy, chcemy tworzyć branżowe, tematyczne serwisy z projektami 3D, bardziej przyjazne użytkownikom niż uniwersalne molochy gromadzące projekty ze wszystkich stron - informuje Oskar Lis, dodając, że do końca 2015 r. Prototype Hub uruchomi jeszcze 3 portale oparte na systemie Prototype Hub/Formsfield oraz jeden nadrzędny serwis umożliwiający pozyskiwanie kolejnych partnerów.

Prototype Hub sp. z o.o. została zawiązana w 2014 r. EBC Incubator za kwotę 0,8 mln zł objął pakiet 49% udziałów w spółce. Obecnie, po podwyższeniu kapitału Prototype Hub, EBC Incubator kontroluje 37% udziałów, a pozostałe należą do współtwórców serwisu, Gustawa Grotha oraz Oskara Lisa.