Startuje Formsfield – butik dla projektów i usług druku 3D

Dodane: 17.08.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Prototype Hub, uruchomiła serwis Formsfield.com, oferujący m.in. unikalne, stworzone przez polskich projektantów, schematy produktów do samodzielnego wydruku 3D. Angielskojęzyczny serwis to pierwszy etap stworzenia internetowej platformy wspierającej rozwój usług 3D.

Formsfield.com to butik z unikalnymi projektami do druku 3D o tematyce „home office”. Oferujemy zamknięte i spójne kolekcje produktów stworzone przez współpracujących z naszym zespołem projektantów. Projekty zostały przez nas starannie przetestowane, kładziemy duży nacisk zarówno na design jak i jakość produktów. Klient posiada dwie możliwości. Po odnalezieniu interesującego go produktu może natychmiast wydrukować go u siebie w domu przy pomocy narzędzia do strumieniowania wydruku dostarczonego przez firmę Authentise, lub zamówić go do wykonania przez partnera Prototype Hub i dostarczenia na terenie Unii Europejskiej w zaledwie kilka dni – tłumaczy Oskar Lis, wspólnik Prototype Hub. Dodaje, że baza projektów oferowanych przez Formsfield.com będzie systematycznie powiększać się o nowe propozycje. – Otwieramy się na projektantów z całego świata, którzy za naszym pośrednictwem będą mogli sprzedawać swoje najlepsze projekty – dodaje Lis.

fot. Formsfield.com

Oskar Lis podkreśla, że Formsfield.com to pierwszy z serwisów, jakie zamierza uruchomić Prototype Hub.  –Jestem przekonany, że technologia 3D z czasem stanie się nieodłącznym elementem naszego życia codziennego. W naszych planach klient, któremu zepsuje się jakiś sprzęt domowy, nie jedzie już po część zamienną do sklepu wielkopowierzchniowego na obrzeżach miasta tylko odwiedza jeden z naszych serwisów online i drukuje, w 20 min., część zamienną na domowej drukarce 3D. W oparciu o uniwersalną platformę, nad którą pracujemy, chcemy tworzyć branżowe, tematyczne serwisy z projektami 3D, bardziej przyjazne użytkownikom niż uniwersalne molochy gromadzące projekty ze wszystkich stron – informuje Oskar Lis, dodając, że do końca 2015 r. Prototype Hub uruchomi jeszcze 3 portale oparte na systemie Prototype Hub/Formsfield oraz jeden nadrzędny serwis umożliwiający pozyskiwanie kolejnych partnerów.

Prototype Hub sp. z o.o. została zawiązana w 2014 r. EBC Incubator za kwotę 0,8 mln zł objął pakiet 49% udziałów w spółce. Obecnie, po podwyższeniu kapitału Prototype Hub, EBC Incubator kontroluje 37% udziałów, a pozostałe należą do współtwórców serwisu, Gustawa Grotha oraz Oskara Lisa.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem