Startuje Incredible Academy – startupy łączą się online w nadzwyczajnej edycji programu Sebastiana Kulczyka

Dodane: 06.05.2020

Mam Startup

Udostępnij:

„Incredible Academy – łączymy się online” to szyty na miarę cykl wirtualnych warsztatów, konsultacji i materiałów, dzięki którym finaliści programu InCredibles Sebastiana Kulczyka uzyskają praktyczne wskazówki, rozwiązania i konkretne odpowiedzi na pytania związane z prowadzeniem biznesu w czasach pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Dzięki MamStartup duża porcja tej wiedzy trafi również do szerszego grona odbiorców.
Pandemia koronawirusa zmieniła bieg wydarzeń na świecie. Ideą programu InCredibles zawsze było odpowiadanie na realne potrzeby, dlatego tegoroczna formuła musiała ulec przeobrażeniom i jest dynamicznie dostosowywana do obecnych, nadzwyczajnych warunków. Priorytetem stało się konkretne i merytoryczne wsparcie dla dotychczasowych finalistów programu, którzy stanęli w obliczu wyzwań, na które nikt nie mógł być przygotowany.

Po konsultacjach ze spółkami uczestniczącymi w programie przygotowany został specjalny cykl wirtualnych warsztatów i konsultacji „Incredible Academy – łączymy się online”. W ich ramach mentorzy programu InCredibles podzielą się swoim doświadczeniem, aby wesprzeć startupy w bezprecedensowej sytuacji, w której postawiła świat pandemia koronawirusa SARS-CoV-2.

Sytuacja jest nadzwyczajna. Dlatego tak ważne jest teraz mądre i szybkie działanie. InCredible Academy to szyte na miarę, webinary dla młodych przedsiębiorców, finalistów czterech edycji naszego programu mentoringowego. W pierwszym etapie do współpracy zaprosiłem najlepszych ekspertów z obszarów zarządzania, finansów, komunikacji i zasobów ludzkich. Wspólnie spróbujemy nie tylko rozwiązywać najpilniejsze problemy startupów, ale także identyfikować pojawiające się w kryzysie szanse – podkreślił Sebastian Kulczyk.

Mentorzy ze wsparciem dla startupów

Przedstawiciele startupów będą mieli także możliwość skorzystania z indywidualnych pogłębionych konsultacji z wybranymi przez nich mentorami, by przeanalizować konkretne, najbardziej kluczowe dla danej spółki zagadnienia.

Równocześnie na łamach MamStartup wspólnie z mentorami oraz spółkami InCredibles przygotujemy dla naszych czytelników obszerne materiały towarzyszące Incredible Academy, z których dowiecie się m.in. jak zarządzać pieniędzmi w spółce, aby przetrwać do kolejnej rundy finansowania, jak pozyskać kapitał w czasie kryzysu, jak zarządzać pracownikami w sytuacjach nadzwyczajnych, czy w jaki sposób prowadzić komunikację i działania marketingowe w obecnych czasach.

Zapraszamy do udziału w ankiecie

Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na Wasze potrzeby, przygotowaliśmy krótką ankietę skierowaną do founderów startupów, w której pytamy Was o wpływ pandemii na Wasze biznesy oraz o problemy i wyzwania, z którymi przyszło się Wam mierzyć. Będziemy bardzo wdzięczni za jej wypełnienie.

Incredible Academy startuje już 7 maja, a w pierwszym wirtualnym spotkaniu zatytułowanym ”Alternatywne źródła kapitału w warunkach kryzysu” wezmą udział Eliza Kruczkowska, dyrektor departamentu rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju oraz Marcin Hejka, co-founder i general partner OTB Ventures. Moderatorami spotkania będą Julia Krysztofiak-Szopa, przedsiębiorczyni, była prezes Fundacji Startup Poland oraz Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments. W webinarze uczestniczyć będą spółki, które brały udział we wszystkich dotychczasowych edycjach programu InCredibles. Zapis webinaru zostanie udostępniony szerokiej publiczności. Partnerami Incredible Academy są MamStartup, Business Insider Polska oraz European Tech and Start-up Days.

Pierwsze materiały pojawią się na MamStartup już w ten czwartek.

 

InCredibles

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem