Startuje Malydlug.pl – pionierska platforma do odzyskiwania należności

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Na polskim rynku windykacji pojawił się nowy gracz – internetowy system Malydlug.pl. Dzięki prostocie obsługi i szybkości działania ma on duże szanse na przyciągnięcie osób, które w łatwy i skuteczny sposób chcą odzyskać pieniądze od dłużników.

Na polskim rynku windykacji pojawił się nowy gracz – internetowy system Malydlug.pl. Dzięki prostocie obsługi i szybkości działania ma on duże szanse na przyciągnięcie osób, które w łatwy i skuteczny sposób chcą odzyskać pieniądze od dłużników.

Nieopłacone faktury to wciąż zmora większości przedsiębiorców. O ile korporacje radzą sobie przy pomocy wewnętrznych działów, lub korzystają z pomocy dużych firm windykacyjnych, pobierających prowizję od ściągnięcia wysokich faktur, o tyle małe i średnie podmioty często pozostają z problemem same. Podobnie rzecz ma się z podwykonawcami czy freelancerami, których praca często pozostaje nieopłacona najdłużej. To właśnie do nich w dużej mierze skierowana jest platforma Malydlug.pl.

Tworząc Malydlug.pl wiedzieliśmy, że wchodzimy na trudny i konkurencyjny rynek. Dostrzegliśmy jednak na nim miejsce na innowacyjną platformę, która umożliwi każdemu użytkownikowi szybkie odzyskanie swoich pieniędzy. Wyróżnia nas przede wszystkim możliwość samodzielnego przeprowadzanie procesu windykacji z taką samą skutecznością jaką oferuje duża firma windykacyjna – mówi Mateusz Jakóbiak – współtwórca serwisu Malydlug.pl.

Do końca czerwca 2013 r. trwały intensywne beta-testy Malydlug.pl. Po ich pomyślnym zakończeniu podjęto decyzję o uruchomieniu serwisu. Malydlug.pl posiada cztery funkcjonalności: windykację samodzielną, zlecenie windykacji ekspertom platformy, giełdę długów oraz możliwość negocjowania i zawarcia ugody online.

Zasada działania systemu jest prosta. Wystarczy zarejestrować się na stronie Malydlug.pl i zdecydować czy chcemy samodzielnie przeprowadzić proces windykacji, czy też zlecić te działania specjalistom. Możliwe jest też wystawienie wierzytelności na giełdę długów, gdzie będzie widoczna dla wszystkich internautów. Ponadto, serwis oferuje możliwość dyskretnej negocjacji z dłużnikami celem zawarcia ugody.

Użytkownicy są automatycznie prowadzeni przez cały proces, a system doradza jakie kroki należy podjąć na danym etapie. Serwis wyposażony jest także w czytelne samouczki oraz zapewnia możliwość zasięgnięcia bezpłatnej porady prawnika.

Walutą obowiązującą w portalu Malydlug.pl są punkty kredytowe, za które w wygodny sposób można zapłacić online. Można za nie kupić gotowe pisma – wezwania do zapłaty, wniosek o udostępnienie danych czy pozew do sądu. Natomiast w przypadku zlecenia wierzytelności do kwoty 5000 zł ceny usług windykacyjnych są stałe, przy kwotach wyższych zlecenie jest darmowe, a prowizja pobrana zostaje jedynie po odzyskaniu należności. Malydlug.pl jest współfinansowany przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

źródło: informacja prasowa

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem