Startuje pierwsza w Polsce kryptowalutowa giełda edukacyjna

Dodane: 09.10.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Bitcoinowe szaleństwo nie ustępuje! Idąc za popularnością, jaką cieszą się ostatnio kryptowaluty, Verified Solutions – firma zajmująca się tą technologią – postanowiła stworzyć jedną z pierwszych na świecie giełd edukacyjnych, w których do wygrania będą prawdziwe Bitcoiny.

Jak mówi Adam Bicz, założyciel spółki – stworzona przez nas giełda edukacyjna ma pozwolić osobom stawiającym swoje pierwsze kroki w świecie kryptowalut sprawdzić się w roli inwestora. Udział w niej jest całkowicie bezpłatny, nagrodą główną jest zaś nic innego, jak oczywiście Bitcoin.

– Zachęcamy do udziału także zawodowych inwestorów! Brak ryzyka finansowego, z jakim wiąże się symulacja naszej giełdy, pozwoli im dokonywać nawet najbardziej odważnych inwestycji – dodaje Kajetan Maćkowiak, drugi z założycieli firmy.

Edu.coindeal.com został stworzony na wzór prawdziwej giełdy. Jej uczestnicy będą obracać wirtualnymi, jednak zachowującymi się jak prawdziwe kryptowaluty, pieniędzmi, takimi jak Bitcoin i Litecoin czy bardzo popularny ostatnio Ethereum. Ich wartość będzie zgodna z aktualnymi kursami walut na prawdziwym rynku. Na początku gry każdy z graczy otrzyma 10 tysięcy wirtualnych dolarów. W trwającej miesiąc rozgrywce uczestnicy będą mieli za zadanie osiągnąć jak największe zyski.

– Dla najlepszych graczy rankingu dziennego i tygodniowego przewidziane są – wypłacane w Bitcoinach – nagrody pieniężne – dodaje Bicz. Gra rozpoczyna się 16 października, w tym dniu zamyka się także rejestracja osób, które chcą uczestniczyć w giełdzie. Ogłoszenie zwycięzcy rozgrywek i zakończenie rywalizacji nastąpią 13 listopada.

– Mamy nadzieję, że liczba uczestników z całego świata będzie liczona w tysiącach. Jeśli pierwsza edycja okaże się sukcesem, będziemy chcieli organizować takie rozgrywki raz na pół roku. Dlatego już dziś zachęcamy Was do wspólnej zabawy i wygrywania być może swoich pierwszych Bitcoinów – mówi Bicz. – I na pewno nie ostatnich – dodaje ze śmiechem Maćkowiak.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem