Startuje rekrutacja do programu akceleracyjnego Mazovian Startup

startuje rekrutacja do programu akceleracyjnego mazovian startup
Udostępnij:
Ruszyła rekrutacja do programu akceleracyjnego Mazovian Startup dedykowanego innowacyjnym startupom, tworzącym odpowiedzialne społecznie przedsięwzięcia.

fot. unsplash.com

W programie mogą wziąć udział projekty, których działalność dotyka obszarów: bezpiecznej żywności, podwyższenia jakości życia, inteligentnych systemów zarządzania oraz nowoczesnych usług dla biznesu. Uczestnicy otrzymają wsparcie doświadczonych mentorów i ekspertów, a także zawalczą o nagrodę w wysokości 20 000 zł. Program jest finansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego, a jego realizatorem jest Youth Business Poland.

Podczas programu akceleracyjnego młodzi przedsiębiorcy wezmą udział w ścieżce warsztatowej, w której otrzymają wsparcie liderów biznesu i specjalistów oraz możliwość rozwoju modelu biznesowego swojego projektu. Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 31 października: www.mazovianstartup.ybp.org.pl.

Mazovian Startup to szansa dla społecznych projektów na zyskanie kompleksowego wsparcia akceleracyjnego, dostęp do sieci inwestorów oraz rozwój kontaktów biznesowych. Do programu zaproszono międzynarodowe organizacje biznesowe oraz fundusze inwestycyjne. Partnerem strategicznym projektu jest ROHLIG SUUS Logistics i PwC. Wśród pozostałych partnerów znajdują się przedstawiciele takich firm jak: Citi Handlowy, Hogan Lovells, Value Tank, Most Fundation, DATA Ventures, KnowledgeHub, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii czy Startup Płock. 

– Młodzi ludzie, a przede wszystkim zakładane przez nich startupy doskonale odczytują potrzeby współczesnego społeczeństwa. Tworząc własny biznes, pokazują, że zysk nie wyklucza odpowiedzialności społecznej. Dlatego jako województwo mazowieckie chcemy wspierać startupy, które rozwiązują społeczne problemy i pozytywnie wpływają na zmiany społeczne. Zależy nam również na wspieraniu przedsiębiorczości poza Warszawą, dlatego część warsztatów odbędzie się w Płocku i Radomiu – podkreślił Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Do programu mogą zgłaszać się zarówno startupy w początkowej fazie rozwoju (mające dopiero pomysł na firmę), jak i te prowadzące działalność gospodarczą na terenie województwa mazowieckiego, jednak nie dłużej niż 3 lata. Co więcej, startupy powinny wpisywać się w co najmniej jeden obszar Inteligentnych Specjalizacji Województwa Mazowieckiego takich jak: bezpieczna żywność, wysoka jakość życia, inteligentne systemy zarządzania, nowoczesne usługi dla biznesu. Więcej szczegółów dotyczących programu można znaleźć na stronie: www.mazovianstartup.ybp.org.pl.

Jak wynika z raportów EVPA sektor Venture philanthropy i społecznych inwestycji rośnie średnio o 20-30% rocznie, a aktualnie wynosi ponad 6,5 mld euro. Po modzie na tworzenie biznesów nastawionych na maksymalizowanie zysków – przychodzi trend na startupy i firmy odpowiedzialne społecznie. Wszystko to dzięki zmianie pokoleniowej, która zachodzi także w biznesie. Młodzi przedsiębiorcy mają apetyt, żeby zmieniać świat - rozpatrują wzrost nie tylko przez pryzmat finansów, lecz również realizację misji społecznych. Dlatego cieszymy się, że Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie jako pierwszy w Polsce zaangażował się w projekt akceleracyjny dla startupów odpowiedzialnych społecznie - podsumowuje Adrian Migoń, Prezes Zarządu Fundacji Inkubator Technologiczny i Youth Business Poland.

Program zakończy gala finałowa Mazovian Demo Day, podczas której finaliści zaprezentują swoje startupy przed komisją konkursową i zawalczą o nagrody pieniężne. 

Więcej informacji o wydarzeniu pod linkiem: www.mazovianstartup.ybp.org.pl.