Startup byłych pracowników Facebooka i Instagrama przejęty przez Twittera

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Startup byłych pracowników Facebooka i Instagrama przejęty przez Twittera

Udostępnij:

Twitter kupił Chroma Labs. Startup został założony przez byłych pracowników Facebooka i Instagrama. Produkt, który stworzyli to narzędzie do obróbki obrazu. Czyżby Twitter planował wprowadzić nowe opcje?

Chroma Labs została zalożona w 2018. Sensor Tower szacuje, że do tej pory Chroma Stories pobrało  617 tys. użytkowników na całym świecie. Wśród współzałożycieli projektu jest między innymi Alex Li, który był kierownikiem ds. inżynierii w serwisach Facebook Photos i Instagram Stories oraz Joshua Harris, były kierownik ds. projektowania produktów w Oculus Rift i filtrach rzeczywistości rozszerzonej w Facebooku. Teraz rozwiązaniem zainteresował się Twitter.

Na stronie startupu czytamy:

„Chroma Labs dołącza do Twittera!

Kiedy założyliśmy Chroma Labs w 2018 roku, postanowiliśmy zbudować firmę, która będzie inspirować kreatywność i pomagać ludziom opowiadać ich wizualne historie. W ciągu ostatniego roku umożliwiliśmy twórcom i firmom na całym świecie stworzenie milionów historii za pomocą aplikacji Chroma Stories. Jesteśmy dumni z tej pracy i cieszymy się z możliwości kontynuowania naszej misji na większą skalę – z jednym z najważniejszych serwisów na świecie.

W związku z tym zamykamy nasz biznes, ze skutkiem natychmiastowym. Nadal będziesz mógł korzystać z aplikacji Chroma Stories do tworzenia niesamowitych historii, tak długo jak aplikacja pozostaje zainstalowana w telefonie i dopóki nie nastąpi jakaś przełomowa zmiana w przyszłej aktualizacji iOS.

Dziękujemy za partnerstwo i wsparcie. Żegnaj @ChromaStories, i witaj @Twitter!”

Jak ustalił serwis techcrunch.com Twitter odmówił ujawnienia warunków przejęcia, ale powiedział, że wszystkich siedmiu pracowników Chroma Labs wchodzi na pokład Twittera. Rzecznik prasowy Twittera potwierdził również, że Chroma zamknie swoją działalność i przyszłe wersje aplikacji nie będą dostępne.

Twitter jak do tej pory jest jedną z niewielu platform społecznościowych, która nie ma opcji typu Stories. Być może przejęcie Chroma Labs ma to zmienić. Media komentując tę inwestycję podejrzewają, że Twitter chce rozbudować opcje swoich treści foto i wideo, by zachęcić większą liczbę młodszych użytkowników.

Inwestycje Twittera

Twitter w ostatnim czasie mógł pochwalić się jeszcze jedną ciekawą inwestycją. Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy o tym, że platforma przejęła swojego indyjskiego konkurenta, czyli firmę ShareChat. Razem z przejęciem firma zgarnęła 60 mln użytkowników z Indii.

– Twitter i ShareChat są dostosowane do szerszego celu, jakim jest prowadzenie publicznych rozmów, pomaganie ludziom w szybszym uczeniu się i rozwiązywaniu codziennych problemów. Ta inwestycja pomoże ShareChat w rozwoju i zapewni zespołowi firmy dostęp do inżynierów Twittera jako partnerów do współpracy – mówił wtedy dyrektor zarządzający ShareCat.

Ciekawe jakie nowości szykuje Twitter. Być może już niedługo poza informacjami zobaczymy w nim treści zbliżone do Instargarma, czy Snapchata. Pytanie, czy młodych użytkowników to przekona.