Startup Dronehub i RCS Engineering stworzą dzięki dronom innowacyjny system zabezpieczenia mienia

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Startup Dronehub i RCS Engineering stworzą dzięki dronom innowacyjny system zabezpieczenia mienia

Udostępnij:

Startup Dronehub – firma zajmująca się rozwiązaniami typu drone-in-a-box – oraz RCS Engieneering – dostawca rozwiązań teletechnicznych związanych z bezpieczeństwem – integrują swoje technologie. Stworzą innowacyjny system monitoringu i zabezpieczeń mienia, bazujący na detektorach naruszeń, które wzbudzają autonomiczny nalot kontrolny drona. Rozwiązanie poprawi poziom bezpieczeństwa oraz zmniejszy koszt ochrony obiektów.

– Współpraca z firmą RCS Engineering to kolejny krok w rozwoju naszej firmy Dronehub i potwierdzenie, że przyszłością w monitoringu obszarów przemysłowych czy prywatnych jest technologia oparta na dronach. Systemy obu firm bazują na nowoczesnej technologii, autonomizacji i niezwykłej funkcjonalności – integracja tych systemów stworzy zupełnie nową jakość i możliwości w branży ochrony obiektów i mienia – mówi Vadym Melnyk, założyciel i CEO Dronehub, startupu z siedzibą główną w Dolinie Lotniczej pod Rzeszowem.

– Od dawna szukaliśmy nowych ścieżek rozwoju i rozwiązań, które sprostają wymaganiom stawianym przez klientów strategicznych. Znając nasz produkt i ogromne możliwości funkcjonalne brakowało nam nowoczesnego partnera technologicznego w sektorze UAV. Firma Dronehub stworzyła właśnie kompletny produkt, którego szukaliśmy. Z dużymi oczekiwaniami patrzymy na realizację tego przedsięwzięcia – dodaje Marek Majchrzak, Prezes Zarządu firmy RCS Engineering.

Integracja obu firm będzie polegać na połączeniu rozwiązań dronowych, które dostarczy Dronehub z platformą ochrony obwodowej i oprogramowaniem do zarządzania bezpieczeństwem obiektu, które dostarczy RCS Engineering. Detektory umieszczone na ogrodzeniu zaalarmują o nieprawidłowościach związanych z naruszeniem bezpieczeństwa terenu. Sygnał zostanie odebrany przez dron, który w sposób autonomiczny skieruje się na wskazane miejsce i prześle do aplikacji obraz i informacje o stanie naruszenia bezpieczeństwa. Pozwoli to pracownikom służb ochrony podjąć odpowiednie działania zabezpieczające. To innowacyjne rozwiązanie umożliwi zwiększenie bezpieczeństwa obiektu przy jednoczesnym zmniejszeniu nakładów finansowych oraz pracy człowieka.

Systemy bezpieczeństwa, z których korzysta RCS Engineering pozwalają na zarządzanie w jednym spójnym interfejsie zdarzeniami oraz informacjami pochodzącymi z różnych systemów i budynków. Rozwiązania te zwiększają bezpieczeństwo obiektów, znacznie ograniczając ryzyko zaistnienia zdarzeń niepożądanych, takich jak pożar czy włamanie. Ponadto ułatwiają zarządzanie budynkiem i wpływają na jego funkcjonalność.

Dronehub zajmuje się rozwiązaniami typu drone-in-a-box, na które składają się drony, infrastruktura dronowa oraz oprogramowanie oparte na AI. Jest jedynym na świecie producentem, który ma w ofercie jednocześnie systemy do monitoringu, inspekcji i pomiarów, transportu cargo oraz mobilną infrastrukturę naziemną. To też pierwszy na świecie i jedyny w Europie producent stacji dokującej z automatyczną wymianą baterii w dronie. Dzięki temu drony mogą bez udziału człowieka wykonywać misje w trybie 24/7.

Rozwiązania Dronehub są przeznaczone do monitoringu, inspekcji i pomiarów w przemyśle i rolnictwie.

Firma współpracuje projektowo z Europejską Agencją Kosmiczną i Europejską Agencją Obrony. Portfolio Dronehub obejmuje współpracę także z lokalnymi i międzynarodowymi firmami jak PKN Orlen, Deutsche Bahn czy Hubraum T-mobile.