GENESIS Startup poszukuje innowacyjnych rozwiązań w branży ubezpieczeniowej

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

GENESIS Startup poszukuje innowacyjnych rozwiązań w branży ubezpieczeniowej

Udostępnij:

Na polskiej mapie startupowej pojawił się nowy program akceleracji, do którego właśnie wystartowała rekrutacja. W GENESIS Startup poszukiwane są innowacyjne rozwiązania dla branży ubezpieczeniowej w czterech wyjątkowych obszarach.

Wybrane startupy wezmą udział w szeregu warsztatów biznesowych i indywidualnym mentoringu z ekspertami Startup Academy i Compensa. Działania te mają na celu dopracować pomysły biznesowe i zbadać ich rynkowy potencjał. Program zakończy się Demo Day, w czasie którego uczestnicy zaprezentują swoje projekty przed jury i powalczą o nagrody. Na zwycięzców czeka nagroda pieniężna o wartości 15 000 zł. To nie koniec korzyści, jakie czekają na najlepsze pomysły programu GENESIS Startup, ponieważ te z największym potencjałem dostaną również możliwość nawiązania długofalowej współpracy z firmą Compensa. Zyskanie globalnego partnera może dla nich stanowić krok milowy w ich dalszym rozwoju i okazać się cenniejsze od nagrody pieniężnej.

Jakie projekty są poszukiwane?

Akcelerator wyróżnia cztery ścieżki, w ramach, których uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły na nowe produkty, usługi, aplikacje czy usprawnienia procesowe. Poniższa lista nie jest jednak zamknięta – dobra idea o dużym potencjale, którą trudno zmieścić w którejś z tych kategorii również jest bardzo mile widziana.

  1. Potęga ekosystemów – kooperacja firm nie powiązanych ze sobą relacją handlową, a które są w stanie zaoferować dodatkową wartość dla odbiorcy, często poprzez oferowanie bardziej kompleksowej usługi lub przejmowanie na siebie dodatkowych czynności obciążających klienta.
  2. Zbuduj społeczność – rozumiejąc daną społeczność, jej marzenia i obawy, marki mogą dostosować i zaoferować produkty czy usługi, które doskonale odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania. Oferując rozwiązanie dostosowane do potrzeb danej społeczności, nawet niezwiązane z podstawowym biznesem, można nawiązać z nią relacje i zdobyć zaufanie klientów.
  3. Postaw na zdrowie – obecnie w Polsce blisko 2,3 miliona osób posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Długi okres oczekiwania na wizytę u specjalisty jest jednym z głównych motywatorów do zakupienia takiego rozwiązania, ale istnieje w tej dziedzinie duże pole do usprawnień i zwiększenia wartości dla klienta.
  4. Nowe technologie w służbie ubezpieczeń – Internet of Things, Wearables, Artificial Intelligence – to pojęcia w ostatnich latach nie schodzące z pierwszych stron gazet. Nowe technologie mogą również posłużyć w zapobieganiu negatywnych zdarzeń i ułatwić codzienne życie ludzi.

Kto może wziąć udział?

Program dedykowany jest studentom i młodym absolwentom, którzy chcą rozwijać swoje pomysły biznesowe i stworzyć startup, który w przyszłości podbije polski rynek. 9 maja na Uniwersytecie Warszawskim oraz 21 maja w SGGW odbędą się bezpłatne spotkania inspiracyjne GENESIS Startup Meetup, na których uczestnicy będą mogli czerpać wiedzę i inspiracje oraz zwiększyć swoje szanse na dostanie się do akceleratora. Na spotkania obowiązują zapisy pod adresem genesis2.evenea.pl oraz genesismeetup3.evenea.pl.

Do programu zgłaszać się mogą zespoły liczące od 2 do 5 członków. Przyjmowanie formularzy zgłoszeniowych odbywa się na stronie genesisstartup.pl od 22 kwietnia do 24 maja 2019 r. – Jeżeli jednak nie masz zespołu, a chciałbyś wziąć udział w projekcie, zgłoś się do nas, a pomożemy Ci zbudować team, z którym możesz wystartować w projekcie. Aby bowiem wziąć udział w projekcie, wystarczy nietuzinkowy pomysł, a nie założona działalność gospodarcza, czy wieloletnie doświadczenie w biznesie – zapewnia Michał Misztal, prezes Startup Academy.

Za działania akceleratora GENESIS Startup odpowiada Startup Academy, a partnerem strategicznym programu jest firma Compensa, która jest częścią koncernu Vienna Insurance Group. Dzięki połączeniu sił tych dwóch organizacji, na pomysły czeka szereg korzyści, które pozwolą im na rozwój ich innowacyjnych rozwiązań. Najlepszy zespół otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 15000 zł.