Startup Holo4Labs wyróżniony przez Microsoft w konkursie Global Partner of The Year

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Startup Holo4Labs wyróżniony przez Microsoft w konkursie Global Partner of The Year

Udostępnij:

Spółka Holo4Labs została wyróżniona przez Microsoft w konkursie Global Partner of The Year tytułem Finalisty Roku w kategorii Mixed Reality. Polski Startup zamierza zmienić świat laboratoriów badawczych, poprzez wdrożenie mieszanej rzeczywistości, jako wsparcia zaawansowanych systemów klasy LIMS stosowanych w jednostkach badawczych.

Jego rozwiązanie zostało właśnie docenione przez firmę z Redmond. Microsoft co roku przyznaje nagrody spółkom, które wykazują się doskonałością w zakresie innowacji i wdrażania u klientów rozwiązań opartych o ich technologię.

Holo4Labs zostało wyróżnione przez Microsoft w ramach dorocznych nagród dla partnerów z całego świata. Spółka jako pierwsza firma w Polsce została wyróżniona tytułem Oficjalnego Finalisty konkursu Partner of the Year 2021 w kategorii Mixed Reality.

– Wyróżnienie przyznawane przez Microsoft w konkursie Global Partner of The Year w kategorii Mixed Reality to ogromny sukces, z którego jest bardzo dumny i za który chciałbym z całego serca podziękować całemu zespołowi Holo4Labs. Tym bardziej cieszy fakt, że Holo4Labs jako pierwsza firma w Polsce zdobyła tytuł Finalisty Roku w kategorii Mixed Reality. Nagroda jest odzwierciedleniem tego, że przyjęta w ramach grupy strategia oparta o zakładanie i akcelerację startupów to właściwy kierunek rozwoju, pozwalający na tworzenia skalowalnych globalnie innowacji i technologii przyszłości. Otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem, że Grupa TenderHut jest w stanie tworzyć rozwiązania w obszarach ocenianych jako topowe technologie przyszłości. Taką technologią jest bez wątpienia Mixed Reality, którą Holo4Labs przekuwa w realnie działające rozwiązanie usprawniające i ułatwiające pracę w laboratoriach – mówi Robert Strzelecki, założyciel i prezes zarządu TenderHut SA.

Holo4Labs oferuje rozwiązania do laboratoriów, bazujące na technologiach rzeczywistości rozszerzonej (mixedreality), istotnie usprawniające pracę różnego rodzaju jednostek badawczych. Dzięki wykorzystaniu rozwiązania Holo4Labs możliwe jest zwiększenie efektywności pracy laboratorium, optymalizacja pracy zdalnej, czy, co obecnie szczególnie istotne, znaczne poprawienie bezpieczeństwa pracy. System pozwala też na zarządzanie urządzeniami laboratoryjnymi i ich kalibrację oraz daje nowe sposoby wprowadzania danych, a także prowadzenia dokumentacji laboratoryjnej. Spółka jest twórcą oprogramowania, działającego na goglach rozszerzonej rzeczywistości HoloLens 2, produkcji Microsoftu.

– Docenienie przez Microsoft naszych starań jest dla nas szczególnym wyróżnieniem przykładem tego jak dostawca usług wspiera innowacje swoich partnerów, tym bardziej że Holo4Labs zostało zauważone pośród 4 400 innych zgłoszeń. To ogromny sukces, który utwierdza nas w przekonaniu, że technologia Mixed Reality, którą już dziś tworzymy w Holo4Labs, będzie w najbliższych latach jednym z najszybciej rozwijających się rynków – dodaje Przemysław Budnicki, CEO Holo4Labs.

Holo4labs to rozwiązanie laboratoryjne oparte na technologii Microsoft HoloLens i oprogramowaniu ThermoScientific SampleManager LIMS (Laboratory Information Management System). System jest rozwijany w ramach linii laboratoryjnej Grupy Kapitałowej TenderHut. Rozwiązanie umożliwia analitykom wykonywanie zadań z jednoczesnym rejestrowaniem ich działań i danych bezpośrednio w oprogramowaniu SampleManager LIMS podczas pracy.

– Polskie startupy, naukowcy i wynalazcy od lat mogą liczyć na mocne, realne wsparcie Microsoft. Tutaj inwestujemy miliard dolarów w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej. W czerwcu zainaugurowaliśmy pierwszą w Europie Centralnej „Dolinę Medyczną” – pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego powołano WarsawHealthInnovation Hub przy Agencji Badań Medycznych. Chcemy, aby nasi partnerzy tacy jak Holo4Labs (TenderHut), polskie startupy i naukowcy mogli brać udział w międzynarodowej współpracy i przyspieszeniu innowacji. Gratuluję zdobycia tytułu finalisty w kategorii Mixed Reality. To wyróżnienie potwierdza wysoki poziom kompetencji, kreatywności i innowacyjności – podkreśla Tomasz Jaworski, dyrektor ds. sektora zdrowia w polskim oddziale Microsoft.

Biorąc pod uwagę każdy z obszarów, sektorów i rozwiązań, w których wykorzystywane są technologie Microsoft, firma wyróżniła w tym roku partnerów w 56.kategoriach. Finaliści i zwycięzcy wszystkich nagród w konkursie Partner Roku organizowanym przez Microsoft, zostali wybrani spośród ponad 4400 nominacji, zgłoszonych w ponad 100 różnych krajach na całym świecie na podstawie ich zaangażowania w działania na rzecz klientów, wpływ ich rozwiązań  na rynek i wzorcowe wykorzystanie technologii Microsoft.