StartUp Mixer 2 sierpnia, czyli zmagania warszawskich startupów

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Warszawski StartUp Mixer to rywalizacja 5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach o nominację do tytułu Startupu Roku 2012. Ich prezentacje oceni profesor Andrzej Jacek Blikle, który wcześniej podzieli się swoimi doświadczeniami w biznesie.

Warszawski StartUp Mixer to rywalizacja 5 młodych firm działających w AIP przy 5 warszawskich uczelniach o nominację do tytułu Startupu Roku 2012. Ich prezentacje oceni profesor Andrzej Jacek Blikle, który wcześniej podzieli się swoimi doświadczeniami w biznesie. Wydarzenie odbędzie się 2 sierpnia 2012 roku o godzinie 19:00 w Booze Club przy ul. Nowogrodzkiej 31 w Warszawie.


Firmy, które wezmą udział w rywalizacji o nominację do tytułu Startupu Roku 2012, reprezentują AIP przy warszawskich uczelniach. Każda z nich reprezentuje inną branżę, łączy ich przynależność do społeczności AIP i dynamiczny rozwój w zakresie swojej działalności.

Pierwsza z firm, Angloville, działa przy AIP SGH i jest twórcą intensywnego programu doskonalenia języka angielskiego. Ich metoda jest efektywna dzięki wypracowaniu systemu maksymalizacji kontaktu z native speakerem oraz oparciem przebiegu zajęć o elementy aktywizujące uczestników, jak prezentacje czy dyskusje. Firma Opt Laser reprezentuje AIP PW. Zajmuje się produkcją i sprzedażą modułów laserowych, modyfikacjami i naprawami sprzętów elektronicznych, ale też pośrednictwem handlowym w branżach związanych z elektroniką, optyką, laserami. Minimal Studio z AIP SGGW to studio architektury wnętrz, które charakteryzuje się minimalistycznym stylem w swoich projektach. AIP UW reprezentowane jest przez Yalla Email Center, która to firma świadczy innowacyjną na polskim rynku usługę zarządzania wielojęzyczną korespondencją mailową, przede wszystkim biznesową. Ostatnią firmą, jaka zaprezentuje się podczas warszawskiego StartUp Mixera, jest K2 Training z AIP WAT. Prowadzi ona kompleksowe projekty szkoleniowe, których efektem jest pozytywna i trwała zmiana w zakresie umiejętności osobistych pracowników.

Gościem specjalnym warszawskiego StartUp Mixera będzie profesor Andrzej Jacek Blikle, matematyk, informatyk i przedsiębiorca. Jest pracownikiem Instytutu Podstaw Informatyki PAN, członkiem Europejskiej Akademii Nauk (Akademia Europaea). Wykładał w Warszawie, Berkeley (USA), Waterloo (Kanada), Linköping (Szwecja), Lyngby (Dania) i Kopenhadze. Członek założyciel, były prezes, a dziś członek honorowy Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Były prezes Polskiej Federacji Producentów Żywności. W latach 1990-2010 prezes zarządu A.Blikle Sp. z o.o., dziś przewodniczący rady nadzorczej tej firmy. Członek ponad 20 organizacji w tym Prezydium Komitetu Mazowieckiej Nagrody Jakości i Rady Języka Polskiego PAN. Prezes zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i przewodniczący Rady Centrum im. Adama Smitha.

Profesor Blikle oceni, która z prezentujących się firm przedstawia najbardziej efektywne rozwiązanie i oryginalny pomysł biznesowy. Ekspert umożliwi wybranej firmie otrzymanie nominacji do tytułu Startupu Roku 2012. Wystąpi również w roli Mentora, dzieląc się z zebranymi swoimi doświadczeniami jako przedsiębiorca. Część oficjalna spotkania potrwa około godziny, po czym nastąpi czas przeznaczony na networking i dyskusje w kuluarach.

Zwycięski startup zostanie nagrodzony nie tylko możliwością rywalizacji o tytuł Startupu Roku 2012. Fundatorem nagród dla zwycięzców warszawskiego StartUp Mixera jest firma Simple Express z AIP WAT, która ufunduje 5 podwójnych voucherów na przejazd do Berlina i z powrotem. Dodatkowo, 1 voucher zostanie wylosowany spośród wszystkich uczestników spotkania, którzy wezmą udział w loterii. Wybierając się na warszawski StartUp Mixer nie warto więc zapomnieć wizytówek.

źródło: informacja prasowa