Startup Motif Ingredients otrzymał 90 mln dolarów dofinansowania na stworzenie wegańskich alternatyw dla mięsa

Dodane: 04.03.2019

Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Celem firmy Motif Ingredients jest produkcja innowacyjnych białek roślinnych, które będą wykorzystywane do stworzenia alternatyw dla mięsa. W startup zainwestował już m.in. Bill Gates.

Motif Ingredients powstał w ramach jednego z biotechnologicznych gigantów – Ginkgo. Korzystając z laboratoriów przedsiębiorstwa, startup zajmie się pracą nad stworzeniem wegańskich alternatyw dla mięsa.

Niedawno startup pozyskał 90 mln złotych dofinansowania w rundzie A. Jest to największa kwota, jaką kiedykolwiek uzyskała firma z branży technologii żywieniowej. W Motif Ingredients zainwestowali m.in. fundusz Billa Gatesa Breakthrough Energy Ventures, stworzonego w celu walki ze zmianą klimatu, globalna firma mleczarska Fonterra, Louis Dreyfus Company oraz Viking Global Investors.

Dzięki dofinansowaniu, Motif Ingredients prowadził pracę nad identyfikacją składników, takich jak witaminy oraz białko, występujących w mleku i mięsie. Następnie firma będzie produkować ich roślinne alternatywy za pomocą zmodyfikowanych drożdży i bakterii w procesie fermentacji, podobnym do wytwarzania piwa.

Motif Ingredients zajmie się rozwojem produktów, które w smaku czy teksturze przypominają będą przypominały te pochodzenia zwierzęcego. Co więcej, w związku z tym, że białka roślinne nie zawierają wszystkich aminokwasów, znajdujących się w mięsie, startup stworzy dodatkowy, uzupełniający składnik, który sprawi, że końcowy produkt będzie zdrowszy.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem