Startup Otovo produkujący panele słoneczne pozyskał 10,5 mln euro na dostarczenie energii odnawialnej na dachy w całej Europie

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Panele słoneczne produkowane przez Otovo generują czystą energię przez 25 lat. Planowana ekspansja startupu na Europę pomoże przyspieszyć przejście na bardziej ekologiczną gospodarkę na całym kontynencie.

zdjęcie: facebook.com/otovosolar

Dzięki norweskiemu startupowi Otovo, założonemu w 2016 roku, posiadanie energii odnawialnej we własnym domu stało się prostsze. Twórcy stworzyli platformę, na której sprzedają panele słoneczne w krajach nordyckich i jednocześnie oferują swoim klientom możliwość jak najtańszej instalacji sprzętu, za pomocą porównywarki kosztów lokalnych instalatorów.

Startup Otovo został zwycięzcą konkursu Oslo Innovation Award 2018 i zebrał 10,5 mln euro od inwestorów KLP Liv / KLP AksjeNorge i Nysnø, aby rozszerzyć swoje rozwiązanie na całą Europę.

– Uważamy, że nasz system sprzedaży i instalacji niewielkich komponentów energii odnawialnej jest jednym z lepszych dostępnych na rynku. Teraz przyszedł czas, by wykorzystać to, czego nauczyliśmy się na trudnych rynkach w Norwegii i Szwecji, w kolejnych europejskich krajach, gdzie słońca jest więcej i ceny energii elektrycznej są zwykle wyższe – mówi Andreas Thorsheim, założyciel startupu Otovo.

Panele solarne Otovo generują czystą energię przez 25 lat. Planowana europejska ekspansja startupu pomoże przyspieszyć przejście na bardziej ekologiczną gospodarkę na całym kontynencie.

źródło: eu-startups.com