Startup Poland wybrało 10 projektów, które pokażą się w Pałacu Prezydenckim

Dodane: 12.09.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Na początku października odbędzie się trzecia edycja Startupów w Pałacu. Tym razem pod hasłem GLOBAL, czyli z udziałem zagranicznych funduszy venture capital. Weźmie w niej udział 10 projektów z Polski.

Wybrani

Do tegorocznej edycji Startupów w Pałacu zgłosiło się ponad 100 projektów. Spośród nich fundacja Startup Poland wybrała 10 zespołów, które czwartego października będą miały szansę zaprezentować się przed gronem międzynarodowych inwestorów. Należą do nich te projekty:

1. AISENS

2. Born Electric

3. DrOmnibus

4. LGM S.A.

5. Quantum Lab

6. Nanoceramics 

7. Synerise

8. Telemedi.co

9. Unified API

10. Virtual Power Plant

Przedstawiciele Startup Poland pisali w czerwcu, że ruszają z globalną odsłoną Startupów w Pałacu, aby pomóc rodzimym przedsiębiorcom w zaprezentowaniu swoich produktów przed międzynarodową publicznością. Ma to być dla nich okazja do nawiązania relacji biznesowych, które pomogą im odważniej i szybciej rozwijać swoje firmy nie tylko na naszym podwórku, ale także na globalnych rynkach.

– Marzą nam się silne, globalne startupy z dumą reprezentujące Polskę jako solidną markę biznesową i technologiczną. To wspólne marzenie staramy się spełnić, kontaktując naszych startupowców z inwestorami, którzy nie tylko mogą wesprzeć startupy kapitałem, ale także otworzyć im drzwi do klientów na całym świecie – powiedziała w czerwcu Julia Krysztofiak-Szopa, prezes fundacji Startup Poland.

Zasady

Pierwsze edycja wydarzenia odbyła w połowie września minionego roku. Jego organizatorzy wspominają, że podczas drugiej edycji, poświęconej wyłącznie rozwiązaniom dla biznesu, Pałac Prezydencki zapełnił się startupowcami i przedstawicielami dużych firm. Oba wydarzenia odbyły się w formule Demo Day.

Dodają, że podczas tegorocznej odsłona przedsięwzięcia obowiązują nowe zasady. Wybrane startupy wystąpią przed prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz gronem wyselekcjonowanych zagranicznych i krajowych inwestorów. Oprócz czterominutowej prezentacji w języku angielskim, każdy zespół będzie musiał odpowiedzieć na kilka pytań.  

Transmisję tego wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo na stronie Startup Poland.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem