Startup Safary zaprasza na startupowe safari po internetowych firmach w Poznaniu!

startup safary zaprasza na startupowe safari po internetowych firmach w poznaniu
Udostępnij:
Już 24 maja odbędzie się safari po związanych z Poznaniem firmach technologicznych i internetowych. Będzie to okazja by spotkać się z twórcami serwisu Wykop.pl, zobaczyć jak pracuje drukarka 3d i porozmawiać o jej potencjale z założycielami Omni3D.

Już 24 maja odbędzie się safari po związanych z Poznaniem firmach technologicznych i internetowych. Będzie to okazja by spotkać się z twórcami serwisu Wykop.pl, zobaczyć jak pracuje drukarka 3d i porozmawiać o jej potencjale z założycielami Omni3D. Uczestnicy sprawdzą jak wygląda praca Netguru – jednego z najlepszych w Polsce studiów programistycznych. W Business Link Poznań spotkają się natomiast z zespołami nowo-powstających, ambitnych startupów z Poznania.


Pierwsza edycja Startup Safary Office Tour w Poznaniu odbędzie się 24 maja. Wcześniej podobne wydarzenia gościły już takie miasta jak Berlin, Kolonia czy Kraków. Uczestnicy poznańskiego safari będą mieli okazję odwiedzić cztery bardzo interesujące miejsca na startupowej mapie miasta: siedzibę Wykopu, Netguru, Omni3D oraz Business Link Poznań. Organizatorzy zapewniają transport pomiędzy poszczególnymi biurami, lunch i towarzyszące wydarzeniu warsztaty. Podczas Startup Safary uczestnicy zostaną powitani i oprowadzeni po każdym biurze przez współzałożyciela lub managera firmy. W każdej firmie zorganizowana zostanie też sesja Q&A z jej twórcami. Startup Safary to świetna okazja, aby poznać lokalną społecznością związaną z nowymi technologiami.

Oficjalna strona wydarzenia: http://www.poznan.startupsafary.com
Bilety na wydarzenie: http://poznanstartupsafary2013.eventbrite.com/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/467187890028260/

Wycieczka rozpocznie się w siedzibie Wykop.pl, który w tym momencie ma swoją siedzibę w Pixelu, bardzo nowoczesnym budynku Grupy Allegro, który zajął drugie miejsce w plebiscycie Bryła 2012. Wykop od pewnego czasu jest częścią Allegro Group, zainteresowani będą więc mogli dowiedzieć się co zmieniło się wraz z momentem przejęcia Wykopu przez Grupę oraz jak firmie udało się do tego dojść. Wszystkie trudne pytania będzie można zadać Michałowi Białkowi, znanemu lepiej wśród społeczności Wykopu jako “m_b”.

Następnie uczestnicy przejadą do siedziby AIP Business Link – jednego z prężniej działających w Poznaniu biur coworkingowych. Wizyta tam będzie świetną okazją do rozmowy z takimi zespołami, jak MoodUp Dental, Jourmie, Qpony.pl, czy wielokrotnie nagradzane EduKoala.

Kolejnym przystankiem będzie biuro Netguru, Jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm zajmujących się konsultingiem i budowaniem nowoczesnych aplikacji internetowych. Po nowym biurze Netguru oprowadzać uczestników Safary będzie współzałożyciel firmy Wiktor Schmidt. Będzie to dobra okazja żeby dowiedzieć się co nieco o specyfice rynku i sposobie działania Netguru a także współpracy z polskimi i zagranicznymi markami.

Na koniec udamy się do siedziby firmy, która jako jedyna z niewielu w Polsce zdecydowała się projektować i masowo produkować drukarki 3D. Założycielom Omni3d jako jedynym do tej pory udało się pozyskać inwestora, który dostrzega potencjał drukarek 3d. Pozyskana inwestycja wzbudziła szerokie zainteresowanie mediów i bardzo burzliwe komentarze. Na miejscu na pytania uczestników będą odpowiadać współzałożyciele Omni3d: Konrad Sierzuputowski oraz Bartłomiej Barłowski.

Tego samego dnia, po zakończeniu Safary Tour rozpoczyna się w Poznaniu Startup Sprint Marketing – trzydniowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy pracują nad własnymi projektami biznesowymi pod opieką mentorów wyspecjalizowanych w danej dziedzinie. Tym razem będzie to marketing, a więc organizatorzy zapraszają również zespoły, które pracują nad swoją strategią marketingową i chcą polepszyć komunikację z klientem. Ponad to, zbliżające się wydarzenie będzie dobrą okazją do popracowania pod okiem ekspertów nad planem marketingowym dla swojego startupu.

MamStartup jest patronem wydarzenia

źródło: informacja prasowa