Startup Sprint Finanse – znajdź inwestora na finansowy e-biznes

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

Już 10 lutego rozpocznie się 3-dniowe spotkanie Startup Sprint Finanse. Główną ideą wydarzenia jest stworzenie nowatorskich projektów, które zdobędą zainteresowanie inwestora.

Już 10 lutego rozpocznie się 3-dniowe spotkanie Startup Sprint Finanse. Główną ideą wydarzenia  jest stworzenie nowatorskich projektów, które zdobędą zainteresowanie inwestora. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele kluczowych firm i instytucji finansowych oraz młodzi przedsiębiorcy, którzy chcą zrealizować swoje nowatorskie pomysły biznesowe. Wydarzeniu patronują m.in. platforma handlowa Allegro oraz operator płatności internetowych PayU.

Imprez dla startup-ów przybywa, jednak najnowsze przedsięwzięcie w tej dziedzinie jest inne niż dotychczasowe. Mimo iż formuła Startup Sprint jest na pierwszy rzut oka zbliżona do Startup Weekendów, to jej wyróżnikiem jest to, że każde kolejne spotkanie będzie poświęcone innej branży. Na pierwszy ogień pójdą finanse.

– Startup Sprint Finanse to ważne wydarzenie dla młodych innowatorów, którzy będą mieli szansę zaistnieć przed ludźmi świata finansów, na co dzień dla nich niedostępnych – mówi Łukasz Janowski, jeden z mentorów Startaup Sprint Finanse, Product Manager w PayU S.A.. – Mam nadzieję, że podczas tych trzech dni stworzymy wspólnie projekty, które staną się motorem do zmian w polskiej branży finansowej i wpłyną na jej rozwój – dodaje.

Aby otrzymać zaproszenie na Startup Sprint Finanse trzeba przejść rekrutację, w której należy zaprezentować swój pomysł w 60-sekundowym filmie. W imprezie mogą wziąć udział również osoby, które nie mają własnego pomysłu, ale mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami. Jeżeli w wybranych projektach będzie zapotrzebowanie na ich kompetencje, wówczas takie osoby także otrzymają zaproszenie do udziału w spotkaniach.

Podczas startup’owych spotkań uczestnicy będą mogli skorzystać z porad mentorów z różnych dziedzin. Zespoły projektowe będą odbywać obowiązkowe sesje mentorskie, aby każdy miał równe szanse na skorzystanie z fachowej pomocy.

Wśród zaproszonych mentorów znajdują się m.in.:

  • Marta Niemczyk, współzałożycielka Goldenberry;
  • Łukasz Janowski, Product Manager w spółce PayU S.A., która pod koniec 2011 r. uruchomiła nową usługę płatniczą opartą na idei OAuth – konto PayU;
  • Marek Zmysłowski, założyciel i zarządzający internetową platformą Mementis;
  • Krzysztof Kwacz, Social Media Manager w agencji DotPR, odpowiedzialny za działania marki Get More Social;
  • Maciej Mazurek, twórca blogu Zuch próbuje rysować, mentor od spraw graficznych.

Finalnym efektem trzydniowych dyskusji i spotkań poszczególnych zespołów będzie przedstawienie projektu w taki sposób, by pozyskać finansowanie na jego wdrożenie. W tym celu będzie trzeba przekonać do swojego pomysłu osoby decyzyjne z największych firm finansowych obecnych na Startup Sprint.

Pierwszy Startup Sprint dotyczący branży finansowej odbędzie się w dniach 10-12 lutego w budynku Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej 3 w Poznaniu. Organizatorzy –  LMS Invest i SpeedUp Venture Capital Group – przewidują,  że weźmie w nim udział ponad 60 osób. Już teraz warto jednak zainteresować się także kolejnym spotkaniem, podczas którego tematem przewodnim będzie rolnictwo. Więcej informacji o Startup Sprint Finanse można znaleźć pod adresem: www.startupsprint.pl

źródło: informacja prasowa