Startup w chmurze! 5 zalet cloud computingu dla debiutujących firm

startup w chmurze 5 zalet cloud computingu dla debiutujacych firm
Udostępnij:
Gartner prognozuje, że do 2020 roku przedsiębiorstw nieużywających chmury będzie tak mało, jak dziś tych bez internetu! Według szacunków aż 85% organizacji ma w 2019 wykorzystywać cloud computing (w 2013 było ich zaledwie 23%).

Startując z biznesem, warto od razu wybrać najbardziej optymalną metodę przetwarzania danych. Umieszczenie nowego projektu w cloudzie jest dużo prostsze niż jego późniejsza migracja!

Dlaczego chmura obliczeniowa jest dla startupów tak atrakcyjna? 

1. Nie inwestujesz w sprzęt IT

Wykorzystanie wirtualnych maszyn oznacza, że w ogóle przestajesz myśleć o fizycznym sprzęcie! Dotyczy to zarówno wysokich kosztów związanych z jego zakupem (sam serwer to minimum 10 tys. zł), ale także wymiany po awarii. Nie przejmujesz się też warunkami, w jakich powinny być przechowywane serwery (temperatura, ochrona przeciwpożarowa, wentylacja). Dzięki chmurze skupiasz się na biznesie. Zupełnie zapominasz o trywialnych problemach dnia codziennego typu zepsuty dysk, przerwa w dostawie prądu czy kłopoty z łącznością. 

2. Oszczędzasz, bo płacisz tylko za zużyte zasoby

Nie używasz i nie płacisz! Największym benefitem chmury jest płatność tylko za moc obliczeniową, która rzeczywiście została wykorzystana. Przykładowo możesz w nocy wyłączyć swoje wirtualne serwery oraz ponownie uruchomić je w ciągu dnia. Intuicyjny panel administracyjny chmury e24cloud pozwala zrobić to dzięki zadaniom planowanym. Krótko mówiąc: śpisz i oszczędzasz jednocześnie, bo Twoje serwery same wyłączają się we wskazanym wcześniej terminie. Sprytne, prawda? 

3. Nie musisz wiedzieć, jak popularny będzie Twój produkt 

Za pewne nie potrafisz przewidzieć skali zainteresowania Twoim nowym projektem. Start-up to przecież innowacja i ryzyko. Być może nie dysponujesz też zwykle drogimi badaniami konsumenckimi. Co począć? Zaufaj elastyczności chmury! Możesz samodzielnie zwiększać i zmniejszać moc obliczeniową w dowolnej chwili, obserwując natężenie ruchu na Twojej stronie czy liczbę pobrań aplikacji. W ten sposób nawet nieplanowana klęska urodzaju wcale nie stanie się prawdziwą klęską. Dzięki chmurze Twoi klienci nie zobaczą słynnego błędu 404!

4. Nie tworzysz wieloosobowego działu IT 

Nie musisz opiekować się fizycznym sprzętem 24/7/365, więc nie potrzebujesz także grona zawsze dostępnych administratorów. Poza tym zarządzanie chmurą wcale nie jest trudne! Podstawowe konfiguracje w e24cloud specjalista IT może „wyklikać” samodzielnie w kilka sekund. Zdarzył się jednak problem, z którym nie potrafisz sobie poradzić? Możesz jednorazowo zgłosić się do zespołu wsparcia e24cloud. Eksperci Beyond.pl rozwiążą Twój kłopot najszybciej jak to możliwe. Ty zapłacisz tylko za czas naprawy, a więc znów oszczędzasz!

5. Twoje dane są bezpieczne  

Chcesz mieć pewność, że działasz zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych? Wybierz chmurę od lokalnego dostawcy! Poznańska firma Beyond.pl wszystkie zasoby IT przechowuje na terenie kraju. Dodatkowo to pierwsza serwerownia w Europie Środkowo-Wschodniej z certyfikatem bezpieczeństwa Rated 4 wg ANSI/TIA-942. Sukces na światową skalę! W profesjonalnym centrum danych Twoje aplikacje, poczta e-mailowa czy strona www są nie tylko świetnie zabezpieczone, ale także masz do nich stały dostęp na wielu urządzeniach jednocześnie.