Startup Weekend już wkrótce we Wrocławiu!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Najbardziej błyskotliwi przedsiębiorcy, twórczy graficy oraz wydajni programiści będą mieli okazję spróbować swoich sił podczas Startup Weekendu we Wrocławiu w dniach 25- 27 maja br., w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej, które jest integralną częścią kompleksu Hali Stulecia.

Najbardziej błyskotliwi przedsiębiorcy, twórczy graficy oraz wydajni programiści będą mieli okazję spróbować swoich sił i wspólnie pracować podczas Startup Weekendu we Wrocławiu w dniach 25- 27 maja br., w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej, które jest integralną częścią kompleksu Hali Stulecia, czyli obiektu wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Czym jest jest Startup Weekend?

Jest to prestiżowa 54-godzinna impreza, w czasie której młodzi ludzie wymieniają się doświadczeniami i wiedzą w zakresie: biznesu, zarządzania, projektowania stron internetowych, tworzenie oprogramowania, by wspólnie stworzyć aplikację mobilną lub stronę internetową, a to wszystko dzieje się w ciągu jednego, majowego weekendu.

Cały proces twórczy rozpocznie się w piątek prezentacjami pomysłów w języku angielskim. Będą one poddane pierwszemu głosowaniu jurorów – głosy zadecydują, które pomysły zakwalifikują się do niedzielnych, końcowych prezentacji. Następnym krokiem jest przekonanie uczestników spotkania do połączenia swoich sił w celu wykonania konkretnego projektu. Od umiejętności pozyskania współpracowników zależy czy dana aplikacja rzeczywiście powstanie – trzeba przekonać uczestników z niezbędnymi umiejętnościami do naszego projektu.

Tego typu konferencje o przedsiębiorczości i Internecie mają zazwyczaj charakter globalnego wydarzenia, które cieszy się obecnością międzynarodowych, uznanych prelegentów. Nie inaczej będzie we Wrocławiu. Sala Audytoryjna w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej będzie miejscem gdzie zainaugurujemy całe wydarzenie. Sobota jest dniem dedykowanym pracy w czasie którego zespoły rozwijają swoje projekty: rysując makiety, programując, czy też opracowując strategię PR-ową. Uczestnicy będą mogli przedstawić i pracować nad swoimi pomysłami w sali wielofunkcyjnej. Na 694 metrach kwadratowych uczestników wspierać będą mentorzy – osoby z doświadczeniem i sukcesami w branży.

Projekty muszą być gotowe do niedzieli rano, kiedy przychodzi czas na skoncentrowanie się na końcowych prezentacjach w czasie których zespoły będą pokazywać co udało się stworzyć w 54 godziny oraz będą odpowiadać na niełatwe pytania zadawane przez międzynarodowe jury.

Startup Weekend jest uznawaną na całym świecie marką, która gościła w Polsce już kilka razy. Podobne imprezy zorganizowano już w Warszawie, Szczecinie, Poznaniu, czy ostatnio w Krakowie, gdzie jeden z uczestników miał zaledwie 10 lat! Od pierwszego startup weekendu, odbyło się globalnie już ponad 400 kongresów, ponad 5.000 projektów zostało opracowanych dzięki uczestnictwu 45 tysiącom ochotników.

Dlaczego warto uczestniczyć w Startup Weekend Wrocław?

Wiele powodów może przekonać do udziału w Startup Weekend Wrocław. Istnieje możliwość opracowania własnego projektu, można znaleźć inwestora dla swoich pomysłów, zawrzeć cenne znajomości i po prostu wziąć udział w wyjątkowym i unikalnym wydarzeniu.

Ponadto, jeśli kiedykolwiek marzyłeś o budowaniu swojego startupu w obiekcie z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO to Startup Weekend Wrocław daje Ci taką możliwość już od 25 do 27 maja 2012. Śledź najnowsze informacje o imprezie na http://wroclaw.startupweekend.org/ oraz na Facebooku http://www.facebook.com/swwro. Wkrótce uruchomimy rejestrację!

Kto organizuje Startup Weekend Wrocław?

  • Magdalena Mazur: Project Manager w firmie programistycznej Clearcode, gdzie prowadzi projekty dla klientów z całego świata. Wcześniej pełniła funkcję marketing, community i event managera w Grupie Pino. Współorganizatorka WebWro, InternetDay oraz nowej odsłony Barcampu Wrocław. Absolwentka Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.
  • Asier Ríos: Obecnie dzieli swój czas między kilkoma pasjami: pełni funkcję community lidera we wrocławskim oddziale Google, fotografuje i zajmuje się startupami. Poprzednio pracował w www.idealista.com, wiodącym serwisie branży nieruchomości w Hiszpanii oraz prowadził startup w dolinie Tetuan, w jednym z wiodących hiszpańskich inkubatorów, prezentowany w czasie wieli impreza, takich jak: Expo E-Commerce, Keiretsu Forum czy TechCrunch.
  • Alberto Sánchez: Pracuje w sektorze finansowym, pelni stanowisko dyrektora finansowego. W czasie swojej kariery zawodowej zebrał cenne doświadczenia pracy w Hiszpanii, Polsce i Węgrzech; tworzył oddziały wielu firm w tych krajach, głównie w Polsce, gdzie żyje już od ponad 4 lat.
  • Marcin Zaremba: Head of Business w LoveMobile (Grupa o2.pl). Współzałozyciel Proseed Magazine, współorganiator Aula Polska oraz Aulerów. Wcześniej PM w NewMedia Labs (Arbomedia Group) oraz CEO w Promoring (Xi Investment).
  • Fernando Ballester: Obecnie pracuje jako Social Media Manager w Trivok Business Directory, właściciela Vulka Networks SL i oferuje swoje umięjętności związane z SEO oraz tworzeniem kontentu dla różnych projektów.

źródło: informacja prasowa