Startup Weekend po raz kolejny we Wrocławiu!

startup weekend po raz kolejny we wroclawiu
Udostępnij:
Startup Weekend to cykliczna, międzynarodowa impreza przeznaczona dla otwartych, kreatywnych oraz przedsiębiorczych. Ten 3-dniowy event, trwający bez przerwy, polega na skompletowaniu zespołu, który w ciągu 54 godzin przygotuje fundamenty startupu, prototyp usługi, narzędzia, czy serwisu.

Startup Weekend to cykliczna, międzynarodowa impreza przeznaczona dla otwartych, kreatywnych oraz przedsiębiorczych. Ten 3-dniowy event, trwający bez przerwy, polega na skompletowaniu zespołu, który w ciągu 54 godzin przygotuje fundamenty startupu, prototyp usługi, narzędzia, czy serwisu. Ideą jest wspólna praca zespołów składających się ze specjalistów różnych dziedzin: programowania, marketingu oraz grafiki.


W dniach 24 o 26 maja, w placówce AIP BusinessLink we Wrocławiu, odbędzie się druga edycja Startup Weekend Wrocław, która zgromadzi kilkadziesiąt osób chętnych do ciężkiej pracy nad stworzeniem potencjalnego przedsiębiorstwa opartego na nowych technologiach.

Cała impreza rozpoczyna się w piątek wraz z otwartą sesją prezentacji, podczas której każdy ma możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na scenie przed innymi uczestnikami. Dzięki temu każdy z uczestników ma szansę zainteresować swoją ideą innych i zbudować kompletny zespół, który będzie pracował nad przemianą pomysłu w rzeczywisty projekt. Na koniec pierwszego dnia wspólnie wybieramy najlepsze pomysły, nad którymi uczestnicy będą pracowali przez dalszą część weekendu. W sobotę, niedzielę i nocami zespoły intensywnie pracują nad pomysłami: walidują, testują, planują funkcjonalność, zarysy modelu biznesowego dążąc do zbudowania tzw. minimum vailable product (MVP). Na koniec w niedzielę wieczorem drużyny, które dotrwały do końca, prezentują efekty prac przed ekspertami i jury aby otrzymać cenne komentarze. Najlepsi otrzymują praktyczne wsparcie - spotkania z inwestorami, wyjazdy branżowe oraz pakiet przydatnych usług do wykorzystania przez zespół!

W jaki sposób można kupić bilet na Startup Weekend Wrocław?

Aby zakupić bilet wystarczy wejść na stronę http://wroclaw.startupweekend.org, kliknąć “Register” i nabyć bilet na stronie Eventbrite. Przed zakupem istotne jest, aby wybrać opcję biletu, która najlepiej pasuje do umiejętności uczestnika.

Dla ograniczonej liczby osób, która zarejestruje się w pierwszej kolejności, oferujemy bilety w niższej cenie. Studenci również mają możliwość uzyskania zniżki (uwaga - konieczne będzie okazanie legitymacji studenckiej podczas rejestracji). Bilet nie tylko obejmuje udział w samej imprezie, ale również posiłki, nagrody, mentoring doświadczonych przedsiębiorców oraz możliwość nawiązania kontaktów z interesującymi osobami z branży internetowej.

Organizatorzy nadal pracują nad niespodziankami dla tych, którzy wezmą udział w #SWWro!

MamStartup jest patronem tego wydarzenia.

źródło: informacja prasowa