Startup Weekend Warsaw to świetna zabawa

Dodane: 28.06.2012

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Już 13 lipca rozpocznie się kolejna edycja Startup Weekend Warsaw. O tegorocznej edycji, o problemach jakie napotkał i o tym dlaczego warto przyjść na ten event rozmawialiśmy z Bartkiem Starygą, głównym organizatorem imprezy.

Już 13 lipca rozpocznie się kolejna edycja Startup Weekend Warsaw. O tegorocznej edycji, o problemach jakie napotkał i o tym dlaczego warto przyjść na ten event rozmawialiśmy z Bartkiem Starygą, głównym organizatorem imprezy.

Dlaczego postanowiłeś wcielić się w rolę organizatora Startup Weekendu?

Bo organizowanie takich imprez jak SWWAW to świetna zabawa. Fajnie jest patrzeć na zadowolonych ludzi podczas SWWAW i wiedzieć że część tego zadowolenia to twoja robota.

Dlaczego warto przyjechać na SWW?

Startup Weekend nie jest typowym konkursem startupowym, a możliwością stworzenia 'czegoś’ nowego w 54h, poznaniu nowych, ciekawych ludzi jak i zdobywaniu nowych kontaktów i umiejętności.

Na jakie problemy do tej chwili napotkałeś przygotowując się do eventu?

Brak przedłużaczy 🙂 Serio największym problemem podczas organizowania tego typu imprezy okazuje się zapewnienie każdemu gniazdka przy stoliku.

Jak wygląda współpraca ze sponsorami? Trudno ich znaleźć?

Współpraca układa się bardzo dobrze. Firmy chętnie wspierają idee Startup Weekendu i mocno angażują się w pomoc przy organizacji eventu. Organizując 3 raz SW nie startujemy też od zera, mamy bazę firm które są z nami od początku i nadal chcą być obecne na SWWAW. Od razu dziękuję im wszystkim, bez nich SWWAW nie byłby taki fajny.

Ile przewidujesz chętnych osób do wzięcia udziału w SWW?

Około 100 uczestników + 20-30 mentorów/sędziów.

Kto na tą chwilę dołączył do grona mentorów?

Potwierdziliśmy już kilka fajnych osób, między innymi: Michał Skrzyński, Michał Kostrzewa, czy Ola Sitarska.

Co przygotowaliście dla uczestników SWW? Wyszliście poza schemat czy zostaliście przy dobrym sprawdzonym sposobie organizacji?

Zostajemy przy sprawdzonych rozwiązaniach. Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem. Masa pozytywnych komentarzy utwierdziła nas w tym, że to jak wcześniej wyglądały SW jest fajne. Oczywiście jest sporo detali które poprawiamy, ale o żadnej rewolucji nie ma mowy.

Kto powinien pojawić się na tej imprezie? Jak wyglądałby idealny uczestnik?

Każdy kto ma fajny pomysł na biznes, lub chciałby pomagać innym w zmienianiu ich idei w rzeczywiste produkty, a właściwie każdy kto interesuję się nowymi technologiami i chce poznawać ciekawych ludzi.

Dziękujemy za wywiad!

Dla naszych czytelników zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest jedna wejściówka na Startup Weekend Warsaw. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Czym wesprzesz swój zespół podczas SWW?

Odpowiedzi przysyłajcie na adres: [email protected]. Najlepsza zostanie nagrodzona jedną wejściówką na imprezę.

[Aktualizacja] 06.07.2012

Nagrodę otrzymuje Michał Kasjan J. Gratulujemy Michał! Odezwiemy się do Ciebie na skrzynkę mailową.