Startup Weekend zawita do Trójmiasta

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

27 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym wystartuje Startup Weekend Trójmiasto! SWT to inkubator w pigułce i przedsięwzięcie, którego celem jest rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie.

27 kwietnia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym wystartuje Startup Weekend Trójmiasto! SWT to inkubator w pigułce i przedsięwzięcie, którego celem jest rozwój przedsiębiorczości technologicznej w regionie.


Startup Weekend to warsztaty dla wszystkich zainteresowanych stworzeniem biznesu w oparciu o innowacyjny pomysł z dziedziny ICT. Uczestnicy wydarzenia mają czas od piątkowego popołudnia do niedzielnej nocy na stworzenie fundamentów startupa, pozyskanie partnerów (programisty, grafika, marketingowca) oraz sprawdzenie reakcji rynku na swoją koncepcję biznesową.

54 godziny inkubacji
Pierwszego dnia warsztatów – piątek popołudniu – każdy uczestnik będzie miał możliwość i 1 minutę, by na forum publicznym przedstawić swój pomysł na biznes. Po serii prezentacji nastąpi wspólne głosowanie i wybór 10-20 najlepszych pomysłów. Dalej networking i czas dla wybranych pomysłodawców na uformowanie min. 3-osobowego zespołu (w składzie: programista, designer, osoba biznesowa), z którym będzie pracował nad dalszym rozwojem pomysłu, czyli opracowaniem koncepcji produktu bądź usługi, wstępnego prototypu/modelu oraz szkicu koncepcji biznesowej. W niedzielne popołudnie i wieczór to czas na finałowe prezentacje oraz głosowanie jury i publiczności na najlepsze projekty (pomysł i praca zespołowa).

Weekendowe prace na rozwojem pomysłów będą również przeplatane prelekcjami zaproszonych gości oraz otwartymi i indywidualnymi dyskusjami z branżowymi mentorami z Polski i zagranicy (m.in. przedstawiciele funduszy, mediów, branży ICT z doświadczeniem w zakładaniu biznesu i rozwoju technologii).

Startup Weekend Trójmiasto odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia 2012 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Organizatorzy przewidzieli 100 miejsc dla studentów, młodych przedsiębiorców i specjalistów z branży IT, którzy przy wsparciu międzynarodowych mentorów będą mogli rozwijać swoje projekty. Warsztaty są adresowane do wszystkich związanych z branżą ICT w jednej z 3 płaszczyzn, tj. programowanie, design / projektowanie graficzne / interfejsy użytkownika oraz zarządzanie projektami i planowanie biznesowe.

Organizatorem Startup Weekend Trójmiasto jest Fundacja Startup-Foundation, głównym Partnerem – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Szczegółowe informacje nt. wydarzenia i warunków uczestnictwa na oficjalnej stronie Startup Weekend Trójmiasto http://trojmiasto.startupweekend.org

źródło: informacja prasowa