Startup Yourself… Czyli jak podbić rynek!

Dodane: 24.05.2011

Mam Startup

Udostępnij:

Moda na startupy wciąż trwa. Wydaje się, że dobry pomysł jest gwarancją sukcesu. I … wydaje nam się – dobrze! Zwróćmy uwagę na ogromny wzrost liczby portali, traktujących o startupach, gdzie raczkujący przedsiębiorcy mają szansę na wymianę swoich doświadczeń.

Moda na startupy wciąż trwa. Wydaje się, że dobry pomysł jest gwarancją sukcesu. I … wydaje nam się – dobrze! Zwróćmy uwagę na ogromny wzrost liczby portali, traktujących o startupach, gdzie raczkujący przedsiębiorcy mają szansę na wymianę swoich doświadczeń. To tam dowiemy się, że droga od pomysłu do zgarnięcia milionów nie jest wcale taka długa.

Na rodzimym rynku mamy mnóstwo przykładów firm, które dzięki cierpliwość i konsekwencji odniosły globalny sukces. Nie stały za nimi ogromne pieniądze ani znajomości. Młodzi ludzie z dużą wiedzą ale i intuicją oraz samozaparciem mają dużą szansę na pozyskanie kapitału. A wszystko po to, aby podbić rynek.

Tomasz Łasecki, Menedżer Sieci Aniołów Biznesu Amber pracuje na co dzień ze startupami i zna dokładnie środowisko, które inwestuje w młode firmy. Wsparciem dla nich mogą być również sieci aniołów biznesu, jak właśnie Amber, które analizują pomysły biznesowe, merytorycznie przygotowują do pozyskania kapitału oraz zapewniają spotkanie z inwestorem.

Ale w co inwestować? Pokuśmy się na wymienienie najbardziej topowych branż, w których przyrost startupów jest największy. Według Tomasza Łaseckiego oraz Arkadiusza Seńko, Prezesa Red-Sky i współwłaściciela m.in. FIlesTube.com, do najpopularniejszych należą w dalszym ciągu szeroko rozumiane ICT, Internet oraz media. Oprócz projektów internetowych, popularny trend wykazują pomysły z dziedziny biotechnologii, energetyki oraz rozwiązań medycznych.

Dla tych wszystkich, którzy nie boją się wyzwań i wierzą w to, że sukces jest na wyciągnięcie ręki powstał projekt Global Startup Challenge, wyjątkowy konkurs dla młodych firm, które mają szansę na podbicie globalnego rynku. Trzeba przyznać, że konkursów tego rodzaju jest bez liku. Koncentrując się jednak na globalnym zasięgu naszego biznesu, powinniśmy wybrać te konkursy, które dają nam szansę na odniesienie sukcesu międzynarodowego. Brzmi niewiarygodnie? Dla wszystkich chcących podbić Internet powstała II edycja Global Startup Challenge. O samym konkursie możemy dowiedzieć się więcej na www.globstar2011.com

O dobrym startupie wypowiada się Tomasz Łasecki : „Dobry startup to przede wszystkim silny zespół. Wielokrotnie powtarza się, że lepiej zainwestować w słabszy pomysł ze świetnym zarządem, niż odwrotnie. Bardzo ważne jest doświadczenie, umiejętności oraz determinacja zespołu do realizacji pomysłu biznesowego. Oczywiście sam pomysł i perspektywa jego rozwoju także stanowią ważną część definicji „dobrego startupu”, tak samo jak umiejętność modyfikacji początkowego projektu, w momencie, gdy rynek tego wymaga.”

O poszukiwaniu przyszłych Zuckerbergów mówi Prezes Red-Sky, Arkadiusz Seńko: „ Mówi się, że dobry pomysł to nie wszystko. I coś w tym jest… Dużo młodych osób porzuca swoje ambicje i marzenia, ponieważ nie może dotrzeć do potrzebnego kapitału, środków, które pomogą w realizacji marzeń. Global Startup Challenge jest nie tylko konkursem, ale miejscem, gdzie młodzi ludzie dostają wiatr w żagle. Spotkania z ekspertami, bezpłatny i nielimitowany dostęp do specjalistycznej wiedzy najlepszych programistów, twórców największych serwisów internetowych. Szukamy dobrych pomysłów i wspieramy najlepszych. Zapraszamy wszystkich do Szczecina! Nie ma nic piękniejszego, niż spełnione marzenia.”

I tu pojawia się pytanie? Jeżeli mam dobry zespół i dobry pomysł, to czy jesteśmy skazani na wielki sukces? Jak dodaje Łasecki, – nie do końca. Nigdy nie mamy pełnej gwarancji, jednak można maksymalnie zwiększyć szanse powodzenia, poprzez dobrą strategię rozwoju firmy, doświadczonego partnera – np. anioła biznesu oraz wejście w tzw. lukę rynkową, gdzie zapotrzebowanie na nasz produkt rośnie.

Jeżeli zatem zastanawiacie się, czy to odpowiedni moment na realizację Waszych pomysłów, odpowiadamy: TAK! Zapraszamy na www.globstar2011.com i zachęcamy do rejestracji, która trwa jeszcze tylko do 30 maja. Po prostu, startup yourself! 🙂

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem