StartupBus Estonia zawita do Polski

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

„Podejmij wyzwanie i weź udział w StartupBus Estonia!” – takim hasłem zachęcają nas organizatorzy wyjątkowej sesji mentorskiej. Zapraszają wszystkich zainteresowanych do przejażdżki startupowym autobusem, na pokładzie którego mają znaleźć się uznani przedsiębiorcy i Ci szukający pomocy. Autobus pojawi się też w Polsce.

fot. facebook.com/TheStartupBus

Grafika główna royalty free z Fotolia

Czterdziestu mentorów, siedemdziesiąt siedem godzin hackathonu na kółkach i moc wrażeń obiecują organizatorzy tegorocznej edycji StartupBus Estonia. Buspreneurs, jak nazywają ich uczestnicy hackathonu, będą pomagać zainteresowanym od 25-go do 28-go października br. Wycieczka ma zakończyć się na festiwalu Pioneer’s Festival. Mamy nadzieję, że zobaczymy na niej i polski akcent.

Szczegóły podróży jeszcze nie są znane, ale już wiemy, że startupowy autobus ma rozpocząć trasę w Estonii i jechać przez Łotwę, Litwę, Polskę (Gdańsk), Czechy i skończyć w Wiedniu. Podczas trasy uczestnicy mają doświadczyć wszystkich atrakcji znanych ze stacjonarnych wydarzeń. Będą konsultacje, pivoty i pitche. Jeśli wiesz, co oznaczają te słowa to znaczy, że powinieneś kupić bilet (za 200 euro) i wsiąść do StartupBus Estonia.

Przy okazji tego wydarzenia, warto przypomnieć o polskiej odmianie startupowego busa, którą zorganizował w ubiegłym roku krakowski przedsiębiorca Rafał Han. Wraz z grupą przyjaciół postanowił odwiedzić cztery polskie miasta (Wrocław, Poznań, Gdańsk i Rzeszów) i zakończyć podróż w Berlinie. Wszystko to, by poznać jak najwięcej ludzi i pomóc im w rozwoju biznesu. Doceniamy takie inicjatywy i czekamy na kolejne edycje.

– Aktualizacja 9 października 8:36 –

Znamy już dokładnie miejsce pierwszego przystanku StartupBus Estonia na mapie polski. W niedzielę, 26. października polskich uczestników autobus zabierze z ulicy Bohomolca 15, z siedziby Reaktor.net w Warszawie. Szczegóły mają zostać ujawnione niebawem.