Startupowa ekspansja nad Tamizą. Rusza nabór do programu Unicorn Kingdom: Pathfinder Awards

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Startupowa ekspansja nad Tamizą. Rusza nabór do programu Unicorn Kingdom: Pathfinder Awards

Udostępnij:

Wielka Brytania otwiera aplikacje do programu na globalną skalę w dziedzinie technologii dla firm z Polski gotowych na ekspansję. Nabór do programu Unicorn Kingdom: Pathfinder Awards (UKPA) jest otwarty dla firm specjalizujących się w technologiach AI, zintegrowanej i zautomatyzowanej mobilności (Connected and Automated Mobility – CAM), cyberbezpieczeństwie i rozwiązaniach handlu cyfrowego. Program jest następstwem UK Tech Rocketship Awards i Global Entrepreneur Programme.

Brytyjski Departament ds. Biznesu i Handlu (Department for Business and Trade) poszukuje innowacyjnych firm z ambicjami na ekspansję w branży technologicznej w ramach Unicorn Kingdom: Pathfinder Awards (UKPA). UKPA to największy globalny program tego departamentu w historii. Program skierowany jest do firm z branży technologicznej na całym świecie, specjalizujących się w jednej z czterech kategorii: sztuczna inteligencja, zintegrowana i zautomatyzowana mobilność, cyberbezpieczeństwo oraz rozwiązania handlu cyfrowego. Firmy mogą ubiegać się o szansę na wejście na rynek brytyjski, którego prosperujący sektor technologiczny ma wartość 1 biliona dolarów amerykańskich.

W ramach programu UKPA zwycięzcy otrzymają spersonalizowany program ekspansji na rynek brytyjski, w tym agendę spotkań z ekspertami branżowymi i rządowymi, zaproszenia na wydarzenia VIP oraz wsparcie specjalistów z Global Entrepreneur Programme. Zwycięska firma otrzyma rownież wsparcie w formie działań promocyjnych realizowanych przez DBT.

– Nagrody te są fantastyczną okazją dla firm ‘scale-up’ z branży technologicznej, aby dołączyć do rozwijającego się brytyjskiego sektora technologicznego o wartości 1 biliona dolarów. To także cześć zobowiązania rządu, by pomóc większej liczbie firm w zwiększeniu skali ich działalności i czerpaniu korzyści z naszej wysoko wykwalifikowanej kadry oraz przychylnego systemu regulacyjnego. Wielka Brytania ma już więcej tzw. „jednorożców” niż Francja i Niemcy razem wzięte, a nasz kraj nadal jest miejscem, w którym rozwijają się firmy technologiczne z całego świata – mówi Dominic Johnson, brytyjski minister ds. inwestycji.

–  Jesteśmy podekscytowani inauguracją Unicorn Kingdom: Pathfinder Awards w całej Europie. Kolejna edycja tego programu to szansa dla europejskich firm technologicznych do zaprezentowania swoich innowacji i potencjału przed światowym rynkiem – dodaje Chris Barton, Komisarz Jego Królewskiej Mości ds. Handlu.

Unicorn Kingdom: Pathfinder Awards w pigułce

  • nagrody Unicorn Kingdom: Pathfinder Awards (UKPA) zostały po raz pierwszy ogłoszone przez brytyjską Sekretarz ds. Biznesu i Handlu Kemi Badenoch podczas jej przemówienia na London Tech Week 2023;
  • firmy mogą ubiegać się o udział tylko w jednej kategorii – wyłonięty zostanie jeden główny zwycięzca każdej kategorii oraz zwycięzcy regionalni w każdej z kategorii;
  • po zamknięciu zgłoszeń odbędą się trzy rundy pitchingu: regionalna, półfinałowa i finałowa. Ta ostatnia odbędzie się jesienią w Wielkiej Brytanii;
  • termin zgłoszeń trwa od 1 marca do 30 kwienia, 23:59 GMT;
  • więcej informacji można uzyskać na stronie programu lub kontaktując się bezpośrednio z Magdaleną Mariankowską ([email protected]), Business Development Manager, Foreign Direct Investment.

Czytaj także