Startupowcy i artyści spotkają się na Tech Open Air w Berlinie

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Tech Open Air to dwudniowy festiwal startupów, który odbędzie się 23-24 sierpnia w Berlinie. To inspirujące wydarzenie w klimacie SXSW, które łączy nowe technologie ze sztuką. Polskim akcentem będzie piątkowe spotkanie Netcamp@Berlin na którym nasze startupy zaprezentują się berlińskiej społeczności

Tech Open Air to dwudniowy festiwal startupów, który odbędzie się 23-24 sierpnia w Berlinie. To inspirujące wydarzenie w klimacie SXSW, które łączy nowe technologie ze sztuką. Polskim akcentem będzie piątkowe spotkanie Netcamp@Berlin na którym nasze startupy zaprezentują się berlińskiej społeczności.

Granice pomiędzy światem startupów a muzyką i sztuką zacierają się coraz bardziej. Dzielą one pasję dla kreatywności i współpracy a technologia otacza nas wszystkich. W centrum tej konwergencji jest Berlin gdzie 23. sierpnia w Kater Holzig, dawnej fabryce mydła w dzielnicy Kreuzberg, zamienionej w centrum kultury rozpocznie się festiwal Tech Open Air. Drugiego dnia w całym mieście odbędą sie wydarzenia towarzyszące organizowane przez lokalną społeczność startupową.

– Chcemy aby to wydarzenie było tworzone przez berlińską społeczność dla społeczności startupowej w Europie. Zobaczymy czy startupowcy to tylko marzyciele czy raczej fani imprez w stylu Burning Man. Będą tam nie tylko twórcy startupów, programiści czy inwestorzy ale też artyści, designerzy i muzycy, którzy inspirują startupową scenę. To będzie niesamowicie kreatywna impreza, która zapewni jej uczestnikom energię i inspiracje na resztę roku. – mówią Nikolas Woischnik i Lutz Villalba Adorno, organizatorzy TOA Berlin.

Wśród prelegentów pierwszego dnia wystąpią m.in. David Noel z Soundcloud, Fabian i Ferry Heilemann z DailyDeal, Jawed Karim współtwórca YouTube, Mike Butcher z Techcrunch Europe, Renaud Visage z Eventbrite, Floris Dekker z Gidsy, Alex Farcet ze Startup Bootcamp i Paul Jozefak z LiquidLabs. Polskę będą reprezentować Agata Mazur z Applicake i Ola Sitarska.

– Cieszymy się że coraz więcej młodych ludzi wybiera ścieżkę przedsiębiorcy i realizują swoje marzenia tworząc startupy. Wierzę że Tech Open Air Berlin będzie świetnym miejscem gdzie osoby myślące o własnym startupie zainspirują się od osób które osiągnęły już sukces, a początkujący startupowcy będą mogli się wiele nauczyć od starszych kolegów – mówi Maciej Jankowski z Fundacji Netcamp, Ambasador Tech Open Air Berlin i organizator polsko – niemieckiego Startup Weekendu w Szczecinie.

Warto dodać że organizacja tej oddolnej imprezy jaką jest TOA Berlin była możliwa dzięki kampanii crowdfundingowej, która pozwoliła zebrać od społeczności ponad 20 tys. euro. A dzięki Fundacji Netcamp która jest partnerem tego inspirującego wydarzenia uczestnicy z Polskie mogą liczyć na duże zniżki na bilety.

Zaproszenie wideo na Tech Open Air Berlin:

źródło: informacja prasowa