Startupowcy wspierają akcję #dladzieciakow [Aktualizacja]

Dodane: 20.11.2014

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Paylane oraz partnerzy akcji #dladzieciaków chcą zebrać ponad 27 tysięcy złotych na prezenty dla ponad dwustu wychowanków polskich domów dziecka. W każdym z nich przebywa kilkadziesiąt dzieci, u których wspierający chcą sprawić uśmiech na Święta. Możesz pomóc i Ty.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Na stronie akcji możemy przeczytać, jak wygląda strona organizacyjna. Zaczęło się od kontaktu z domami dziecka, w których organizatorzy zastali dzieci i ich małe świąteczne marzenia. „Wraz z wychowawcami i opiekunami tych domów zapytaliśmy dzieci, co bardzo chciałyby dostać na Święta, jaki prezent naprawdę by je ucieszył” piszą. W ten sposób powstała lista prezentów, które później zostały wycenione na 27 tysięcy złotych.

Jakie domy dziecka biorą udział w akcji #dlaDzieciakow? Są to: Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Jedynka” w Białymstoku Rodzinny Dom Dziecka w Gdyni Dom Rodzinny w Liniewku Kaszubskim Dom Rodzinny w Luzinie Dom Dziecka im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu Dom Dziecka im. Św. Józefa w Sanoku Wielofunkcyjna Placówka Pomocy Rodzinie w Szczecinku Stowarzyszenie „Bliżej Domu” w Tczewie Dom Rodzinny w Wejherowie Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego w Wołowie.

Wesprzeć akcję kupowania prezentów dla podopiecznych domów dziecka może każdy z nas, bo liczy się każda złotówka. Zachęcamy więc do wzięcia w niej udziału, a jeśli nie możemy wspomóc finansowo, to podzielmy się informacją o niej na portalach społecznościowych. Można też, tak jak zrobili to Karol Pokojowczyk z Colibri IO i Marcin Zaremba z Lovemobile nagrać film z prośbą o udział w kampanii. Akcja kończy się za 11 dni. 

[Aktualizacja 1 gru 2014]

Po ponad dwóch tygodniach trwania akcji #dladzieciakow, organizatorom udało się zebrać 20 tysięcy 191 złotych na prezenty dla podopiecznych domów dziecka. Do końca zbiórki pozostało jeszcze jedenaście dni i aby zakończyła się ona sukcesem brakuje jeszcze 7 tysięcy 524 złotych. Konto akcji możemy zasilić dowolną kwotą.

https://youtu.be/6WwAYoKtp6U

https://youtu.be/HxFhwTAdwdw#t=20

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem