Startupowy dzień w Londynie

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

Jeśli przyjeżdżacie do Londynu na jeden dzień, Shoreditch – dystrykt graniczący z finansową dzielnicą City, będzie dla Was najbardziej przydatnym miejscem. Tutaj znajduje się tzw. Tech City, czyli londyńskie zagłębie startupów technologicznych. Dowiedz się gdzie dokładnie szukać kontaktów biznesowyc

Jeśli przyjeżdżacie do Londynu na jeden dzień, Shoreditch – dystrykt graniczący z finansową dzielnicą City, będzie dla Was najbardziej przydatnym miejscem. Tutaj znajduje się tzw. Tech City, czyli londyńskie zagłębie startupów technologicznych. Dowiedz się gdzie dokładnie szukać kontaktów biznesowych.

Planując przyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii warto zapoznać się z wydarzeniami na Google Campus i zarejestrować na campuslondon.com. Każdy dzień w tym mieście wypełniony jest wydarzeniami, jak Google Office Hours czy Google mentoring. W Londynie odbywają się też hackathony, meetupy, spotkania z inwestorami oraz warsztaty dotyczące programowania, marketingu czy promocji. Miejsc, w których można poznać przedsiębiorców jest znacznie więcej.

fot. Sara Koślińska | Grafika główna artykułu: royalty free z Fotolia

Kilka godzin warto zarezerwować na pracę w kawiarni Google Campus, gdzie możecie spotkać twórców młodych projektów (Ci z dłuższym stażem zazwyczaj mają wykupione miejsca w innej części Campusu). Na jednej ze ścian kawiarni przypinane są wizytówki albo ogłoszenia, które najczęściej dotyczą poszukiwań developerów albo oferowanych usług. Jeśli planujecie spotkać się z klientami w Google Campusie, to warto zarezerwować wcześniej stolik.

Po godzinie 17 zaczynają się spotkania tematyczne organizowane przez TableCrowd np. Founders Dineabout, Startups and Investors czy Startup Engine. Formuła spotkań TableCrowd jest ciekawsza od meetupów, ponieważ odbywa się w małych grupach około 5-8 osób, co pozwala na rozmowę z każdą z nich. Jeśli jednak wolicie pójść na meetup, polecam grupę London Startups prowadzoną przez Toma Churcha.

Będąc w Londynie w piątek, warto pójść na cotygodniowy event Silicon Drinkabout, którego organizatorem w Londynie jest firma 3beards, a uczestnikami głównie startupy z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Podczas Silicon Drinkabout Christmas Party sponsorowanego przez startup Twilio z San Francisco, dyrektor na Europę, James Parton, wspominał o chęci nawiązania kontaktów z polskimi developerami. Od 2014 roku to wydarzenie ma odbywać się także w Polsce.

Ciekawą stroną, którą niedawno odkryłam jest Bizpora – portal społecznościowy skierowany do „business travel community.” Można opublikować na nim datę planowanego pobytu i oczekiwania np. spotkania ze startupami z określonej branży.

Jeśli znacie inne warte polecenia miejsca i eventy, podzielcie się nimi w komentarzach. Czekam na feedback i zapraszam do kontaktu. Thanks to Kate Jackson for useful tips.

Sara Koślińska

Prowadzi startup tłumaczeniowy Language Republic w Londynie.

W wolnym czasie jeździ po Europie poznając akceleratory, coworki i startupy.