Startupy, badacze i inwestorzy w jednym miejscu! Venture Day powraca do Gdańska

Dodane: 06.10.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Venture Day od lat łączy świat biznesu z naukowym. Podczas konferencji organizowanej przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Pomorski Klaster ICT Interizon startupy spotkają się z inwestorami.

A czołowi managerowie z Polski porozmawiają o wsparciu projektów naukowych i rozwoju innowacji w sektorze morskim czy opiece zdrowotnej. Venture Day odbędzie się 16 listopada na Stadionie Energa Gdańsk. Partnerem konferencji jest Miasto Gdańsk. Trwają zapisy na wydarzenie: www.ventureday.pl. Tańsze bilety w ofercie „early birds” są dostępne do 13 października.

Celem organizatorów Venture Day jest stworzenie unikalnej przestrzeni do wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniami oraz budowania relacji. Podczas konferencji w jednym miejscu znajdą się startupy, przedstawiciele funduszy, korporacji i ośrodków badawczo-rozwojowych. Na wszystkich czekają dedykowane prelekcje, warsztaty i liczne możliwości networkingu i wymiany doświadczeń.

Dla startupów

Udział w wydarzeniu dla startupów jest bezpłatny. Dzień przed konferencją (15 listopada) najbardziej rozwojowe projekty, wytypowane przez STARTER i SpeedUp Group, wezmą dodatkowo udział w warsztatach w STARTERZE przygotowujących przedsiębiorców do spotkań z inwestorami i zaistnienia na globalnym rynku. Rekrutacja do wydarzenia ruszyła. Poza warsztatami z ekspertami przedsiębiorcy dostaną możliwość indywidualnych spotkań z inwestorami i korporacjami.

Dla inwestorów

Venture Day daje okazję inwestorom na poznanie najważniejszych polskich innowacji z branży morsko-logistycznej czy Digital Healthcare. Uczestnicy, którzy zakupią wejściówkę „Executive” otrzymają szczegółowe informację o uczestniczących startupach i będą mogli wziąć udział w spotkaniach sam na sam z nimi. Czekają na nich także prelekcje międzynarodowych ekspertów w ramach dwóch ścieżek tematycznych: morsko-logistycznej i Digital Healthcare.

Dla branży morskiej

Na Venture Day do Gdańska przyjadą przedstawiciele czołowych europejskich ośrodków morsko-logistycznych. O luksemburskich innowacjach opowie Malik Zeniti posiadający 25-letnie doświadczenie w branży. Zeniti od 2015 rozwija luksemburski klaster logistyczny, o czym opowie na Stadionie Energa Gdańsk. Podczas Venture Day wystąpi także Inacio Golebski, który od 1982 pracuje w branży morskiej, realizując projekty w Norwegii czy Rio de Janeiro. Przez lata był inspektorem statków, nadzorował także remonty tankowców w Dubaju. Na Venture Day podzieli się tajnikami pracy w różnych rejonach świata.

Dla innowatorów opieki zdrowotnej

Podczas ścieżki Digital Healthcare Sergio Ferreira – koordynator projektu Innolabs (Horyzont 2020) realizowanego przez 8 partnerów z Europy, w tym także przez Pomorski Klaster ICT Interizon, przedstawi raport dotyczący wyzwań związanych z opieką zdrowotną i innowacyjnością w zakresie e-Health. Organizatorzy zaprezentują także projekty spółek posiadających przełomowe rozwiązania w zakresie Digital Healthcare, doceniane na arenie międzynarodowej. Będą także gościć wybitnego eksperta – dr. Hing Kin Chana, który – w oparciu o swoje ponad 30 letnie doświadczenie – opowie o wyzwaniach sektora e-zdrowie vs współpraca z korporacjami. W tej części konferencji pojawi się także gość specjalny, którego nazwisko organizatorzy ujawnią w przyszłości.

– Venure Day to okazja do spotkania w międzynarodowym gronie i rozmowa o obecnych relacjach polskiego środowiska naukowego z biznesem. Startupy i inwestorzy będą mieli sporo szans na wymianę kontaktów i nawiązania współpracy. Środowisko naukowe wciąż ma problem z komercjalizacją swoich projektów. Dlatego wydarzenia takie jak Venture Day są niezwykle potrzebne – mówi Magdalena Smolak, Startup Community Manager w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

– Cieszę się, że Venture Day doczekał się swojej piątej edycji. Mamy przyjemność – jako największy polski klaster ICT – Interizon – także w tym roku włączyć się w organizowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Wyjątkowego, gdyż stojącego na fundamentach przede wszystkim rzetelnie przygotowanych spotkań innowatorów z inwestorami. Wyjątkowego także dlatego, że co roku przynosi uczestnikom konkretne efekty (współpracę z korporacjami, wejścia kapitałowe) – przekonuje Izabela Disterheft, Prezes Zarządu Interizon – Pomorski Klaster ICT.

Szczegółowe informacje i zapisy na wydarzenie dostępne są na stronie: www.ventureday.pl. Tańsze bilety w ofercie „early birds” można kupić do 13 października. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla startupów. Organizatorami Venture Day są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Pomorski Klaster ICT Interizon. Partnerem: Miasto Gdańsk. Patronami medialnymi wydarzenia są: trójmiasto.pl, Radio Gdańsk, gdansk.pl, MamStartup, badania.net.